BOTAŞ duyurdu! Doğal gaza zam geldi

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş'den (BOTAŞ), sanayi ve KOBİ'lerin kullandığı doğal gaza yüzde 20 oranında zam yapıldığını duyurdu.

Ekim ayı doğal gaz satış fiyatlarını açıkladı. Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş'den (BOTAŞ), sanayi ve KOBİ'lerin kullandığı doğal gaza yüzde 20 oranında zam yapıldığını duyurdu.

SANAYİ DOĞAL GAZINA YÜZDE 20 ZAM YAPILDI

BOTAŞ'ın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kuruluşumuzun doğal gaz toptan satış fiyatları; piyasa koşulları, ülkenin ekonomik şartları, piyasa fiyat istikrarı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun tarife ile ilgili kararları ve maliyet unsuru olan alım-işletme giderlerindeki değişim dikkate alınarak mümkün olan en makul seviyede belirlenmekte ve tüketicilere sunulmaktadır. 

Bu kapsamda, Kuruluşumuz tarafından 1 Ekim 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

- Büyük Sanayi Kuruluşlarında kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında yüzde 20, 

- Elektrik üretim amaçlı kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında yüzde 20,

- Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında yüzde 20 oranında artış yapılmıştır.

KONUTLARDAKİ DOĞAL GAZ FİYATLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMADI

Konutlarda kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında ise herhangi bir değişikliğe yapılmamıştır. Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna'da sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğal gaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">2023 Yılı Ekim Ayı Doğal Gaz Toptan Satış Fiyat Tarifesi<a href="https://t.co/F9XJccNBJz">https://t.co/F9XJccNBJz</a> <a href="https://t.co/CFuC5ORNbi">pic.twitter.com/CFuC5ORNbi</a></p>&mdash; BOTAŞ (@botastr) <a href="https://twitter.com/botastr/status/1708222716002607396?ref_src=twsrc%5Etfw">September 30, 2023</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

BOTAŞ duyurdu! Doğal gaza zam geldi ile ilgili etiketler doğal gaz zam BOTAŞ
GÜNÜN VİDEOSU

Tekirdağ'da pitbull dehşeti! Kadını ve köpeğini vatandaşlar zor kurtardı: Korku dolu anlar

Tekirdağ'da köpeği ile birlikte yürüyüşe çıkan kadın, ağızlıksız ve tasmalı bir pitbullun saldırısına uğradı. Vatandaşlar kadın ve köpeğini pitbullun elinden zor kurtardı.