Bombacı ikinci kez sorgulandı; bakın ne bilgiler verdi

İstanbul’u 13 Kasım günü kana bulayan YPG/PKK’lı terörist Ahlam Albashir, ikinci kez emniyete getirildi ve sorgulandı. TV100 yazarı Özkan Tamirak konuyla alakalı yeni detayları köşesine taşıdı.

13 Kasım 2022 Pazar günü saat 16.20’de teröristler Beyoğlu’nda İstiklâl Caddesi’nde bomba patlatarak 6 kişinin yaşamını yitirmesine, 81 kişinin yaralanmasına neden oldu. Terörist Ahlam Albashir, ikinci kez emniyete getirilirken TV100 yazarı Özkan Tamirak konuyla alakalı çok önemli bilgileri kaleme aldı.

İşte TV100 yazarı Özkan Tamirak konuyla alakalı yazısı:

13 Kasım 2022 Pazar günü saat 16.20’de teröristler Beyoğlu’nda İstiklâl Caddesi’nde bomba patlatarak 6 kişinin yaşamını yitirmesine, 81 kişinin yaralanmasına neden oldu. İstanbul İstihbarat ve terör polisleri yüzlerce kameradan iz sürerek, teknik takip yaparak saldırının faili kadın terörist, Suriye uyruklu Ahlam Albashir'i ve destekçilerini 10 saat içerisinde yakalamayı başardı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada; “İstiklâl Caddesi'ndeki patlamadaki bomba yapımının sosyal medya üzerinden yaptırıldığını yani bir görüşme kanalı üzerinden canlı bir şekilde imal edildiğini burada size söyleyebilirim” demişti.

Bakan Soylu’nun dikkat çektiği bu konuyu araştırdım...

İKİNCİ KEZ EMNİYETTE

Ahlam Albashir sorgusunun ardından 18 Kasım’da tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Albashir, geçtiğimiz günlerde yeniden İstanbul Emniyeti'ne getirilerek dört gün sorgulandı. Polis olayın hiçbir yönünün eksik kalmasını istemiyordu. Terörist kadın önemli ve yeni bilgiler daha verdi.

BOMBAYI VÜCUDUNDA GETİRDİ

Hain saldırı Münbiç’te planlanmıştı. Kardeşi terör örgütünün elinde olan Ahlam Albashir, özel olarak seçilmiş bir isimdi. PKK’lı Bilal Hassan ile birlikte İdlib’te bombayı aldılar. Patlayıcı Albashir’in vücuduna sarıldı. Kadın terörist İstanbul’a patlayıcılarla birlikte geldi.

Kobani’de bulunan örgüt yöneticilerinden Hacı kod adlı terörist Bilal Hassan ve Alham Albashir’i Esenler’deki tekstil atölyesine gönderdi. İkili burada sevgili kılığında çalışmaya başladı. Patlayıcıyı da Esenler’deki eve bıraktılar. Eylem talimatı gelince Hassan bombayı kurmaya başladı. Albashir de bombanın yapımını izledi.

Ahlam Albashir bombayı bıraktıktan sonra bir taksiye bindi. Cebinde 1 lira dahi yoktu. Hacı kod adlı teröristi aradı. Ondan taksicisinin görüntüsü istendi. Hemen attı. Hacı, kendisini karşılayacak adamın da görüntüsünü kadına attı. Esenler’de planlanan noktaya gelen Ahmet Jarkas, taksicinin parasını ödeyerek kadın teröristi aldı. Örgüt her anının kayda alınmasını istiyordu. Jarkas, Albashir’in telefonunu kırdığı anları da Kobani’ye görüntülü olarak seyrettirdi.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Bombacı ikinci kez sorgulandı; bakın ne bilgiler verdi ile ilgili etiketler
GÜNÜN VİDEOSU

Sidney'de ayin sırasında kan donduran olay! Gazze ile ilgili vaaz veren piskopos bıçaklandı...

Avusturalya’nın Sidney kenti yakınlarında vaaz veren piskopos, Gazze’deki deneyimlerini anlatıp, Gazze’de küçük çocukların öldürülmemesi gerektiğini belirtirken bıçaklı saldırıya uğradı. O anlar saniye saniye YouTube'da canlı yayınlandı.