Barbie mi Oppenheimer mı? İşte ilk gişe hasılatları!

Barbie ve Oppenheimer fırtınası sinema salonlarını kasıp kavuruyor. İki popüler yapımın ilk hafta sonu gişe hasılatları belli oldu. Kim daha önde? Barbie mi Oppenheimer mı? İşte detaylar...

Barbie ve Oppenheimer son yılların en çok konuşulan yapımları oldu ve sinema dünyasını adeta ele geçirdi. Gişelerde tüm beklentileri aşmayı başaran iki yaım için “Barbenheimer” hafta sonu olarak nitelendirilen süreç sona erdi ve ilk gişe rakamları geldi.

BARBIE Mİ, OPPENHEIMER MI?

Greta Gerwig'in yönetmenliğini üstlendiği Barbie filmi ilk hafta sonunda dünya genelinde 337 milyon dolar hasılat elde etti. Warner Bros. için açılış hafta sonunda en büyük gişe rakamlarına imza atan Barbie, Mattel'in ikonik moda bebeğini hayata geçiren yapım olarak karşımıza çıkıyor.

J. Robert Oppenheimer ve atom bombasının yapımını konu alan Christopher Nolan'ın Oppenheimer filmi ise ilk hafta sonunda dünya genlinde 174,2 milyon dolar gişe hasılatı elde etti. Film, en az 55 pazarda Christopher Nolan'ın süper kahraman olmayan en büyük açılışı oldu.

  • Barbie ilk hafta sonu gişe hasılatı: 337 milyon dolar
  • Oppenheimer ilk hafta sonu gişe hasılatı: 174,2 milyon dolar

 

 

Barbie mi Oppenheimer mı? İşte ilk gişe hasılatları! ile ilgili etiketler Barbie Oppenheimer
GÜNÜN VİDEOSU

TBMM'de 'sokak hayvanları yasası' gerginliği! Çocuğunu kaybeden annenin üzerine yürüdüler

Sahipsiz hayvanlara yönelik yasa teklifinin komisyon görüşmelerine katılmak isteyen dernek temsilcileri ile meclis personeli arasında gerginlik yaşandı. Sokak hayvanlarının saldırısıyla çocuğunu kaybeden anne muhalefete tepki gösterirdi. Muhalif milletvekilleri acılı annenin üzerine yürüdü