Bakan Karaismailoğlu, Akşener'in karşılaştırmasına yanıt verdi: Maliyet hesabınız yanlış

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in partisinin grup toplantısında 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili sözlerine yanıt verdi. Akşener'in 1915 Çanakkale Köprüsü ile Hong Kong–Zhuhai–Macau Köprüsünü karşılaştırmasına yanıt veren Karaismailoğlu, İYİ Parti liderinin maliyet hesabının yanlış olduğunun altını çizdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü ile Hong Kong–Zhuhai–Macau Köprüsünü karşılaştıran İYİ Parti Gelen Başkanı Meral Akşener'e yanıt verdi.

Partisinin Meclis grup toplantısında Hong Kong–Zhuhai–Macau ile 1915 Çanakkale Köprüsünü karşılaştıran İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Bakan Karaismailoğlu sosyal medya hesabı Twitterdan yaptığı paylaşımda Meral Akşener'in hesabının yanlış olduğunu belirterek,"Karşılaştırdığınız iki proje. Birisi Dünya'nın en uzun asma köprüsü, diğeri 4 sene önce biten viyadük-köprü-tünel sistemi" ifadelerini kullandı.

Karaismailoğlu Akşener'in maliyet hesaplarının yanlış olduğuna da dikkat çekti. Karaismailoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Hesabınız da yanlış, bizim km maliyetimiz 418 M $, onlarınki 340 M $" dedi.

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Akşener, partisinin grup toplantısında, "Ben, "Neden köprü yaptınız?" demiyorum. Ben; "Hong Kong'la Çin'i bağlayan köprünün, kilometre maliyeti, 360 milyon dolarken, Bay Kriz'in yaptırdığı köprünün, kilometre maliyeti, neden 900 milyon dolar?" diyorum. Ben, "Neden yol yaptınız?" demiyorum. Ben; "Neden bir liralık işi, beş liraya yapıyorsunuz?" diyorum." demişti.

 

Bakan Karaismailoğlu, Akşener'in karşılaştırmasına yanıt verdi: Maliyet hesabınız yanlış ile ilgili etiketler Meral Akşener Adil Karaismailoğlu 1915 çanakkale köprüsü
GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.