Bağcılar Belediyesi'nin Vefahane projesi örnek belediyecilik olarak alkışı hak ediyor!

Bağcılar’da 55 yaş üstü vatandaşlar, Bağcılar Belediyesi’nin hizmete sunduğu modern ve çok kullanışlı Vefahane Yaşam Merkezi’nde zamanlarını değerlendiriyorlar

Bağcılar’da 55 yaş üstü vatandaşlar, Bağcılar Belediyesi’nin hizmete sunduğu modern ve çok kullanışlı Vefahâne Yaşam Merkezi’nde zamanlarını değerlendiriyorlar. Servislerle binaya götürülen yaşlılardan kimi kurslardaki aktivitelerde yeteneklerini sergilerken kimi de psikolog ve diyetisyen gibi hizmetinden yararlanıyor. Bazıları ise bu ortamda tanıştığı arkadaşlarıyla paylaşımlarda bulunuyor.

Sosyal belediyecilik kapsamında faaliyetler sunan Bağcılar Belediyesi, yaşlıların rahat ve kaliteli bir hayat sürmeleri için yeni bir projeyi hayata geçirdi. Bu amaçla Sancaktepe Mahallesi’nde inşa edilen Vefahâne Yaşam Merkezi, 55 yaş üstü ilçe sakinlerine hizmet vermeye başladı. 5 kattan oluşan modern ve çok amaçlı kullanıma uygun binanın önünde 2 bin 545 metrekareyi kapsayan geniş bir yeşil alan bulunuyor.

Bağcılar Belediyesi'nin Vefahane projesi örnek belediyecilik olarak alkışı hak ediyor!

15 BRANŞTA KURS VERİLİYOR

Psikolog, diyetisyen, fizik tedavi uzmanları ve eğitmenlerin bulunduğu tesiste; fizik tedavi, egzersiz, beslenme ve diyet odaları da yer alıyor. Kursiyerler, kütüphane, el işi, müzik, takı, hobi, akıl oyunları, resim, spor ve teknoloji başta olmak üzere 15 branşta kursta kaliteli zaman geçiriyor. Ayrıca binada kuaför salonları, kafeler, duş alanları da bulunuyor.

Bağcılar Belediyesi'nin Vefahane projesi örnek belediyecilik olarak alkışı hak ediyor! - Resim : 2

HOBİ BAHÇELERİ VAR

Geniş yeşil yerleşke içinde ise yürüyüş yolları, dinlenme amaçlı oturma grupları, süs çiçekleri, ağaçlar, hobi bahçeleri ve havuz var. Bahçede çocuk oyun alanı ile küçük bir amfi tiyatro da yer alıyor.

Bağcılar Belediyesi'nin Vefahane projesi örnek belediyecilik olarak alkışı hak ediyor! - Resim : 3

KURSİYERLER, ARAÇLA EVDEN ALINIYOR

Sabah servis araçlarıyla evlerinden alınan yaşlılar, gün boyu burada sunulan hizmetlerden ücretsiz yararlandıktan sonra akşam tekrar evlerine götürülüyor. Böylece yaşlıların ulaşım sıkıntısı da ortadan kaldırılmış oluyor.

Bağcılar Belediyesi'nin Vefahane projesi örnek belediyecilik olarak alkışı hak ediyor! - Resim : 4

RENKLİ GÖRÜNTÜLER YAŞANIYOR

Etkinliklerin yapıldığı sınıflar, heyecanlı yaşlıların renkli görüntülerine sahne oluyor. Kimi müzik sınıfında bir enstrüman çalıyor kimi okuduğu kitabı arkadaşlarına anlatıyor. Kuaför salonunda bakım yaptıran da var aşçılık sınıfında yaptığı lezzetleri ikram eden de.

Bağcılar Belediyesi'nin Vefahane projesi örnek belediyecilik olarak alkışı hak ediyor! - Resim : 5

''BURADA HAYATA YENİDEN BAŞLADIK''

83 yaşındaki annesiyle birlikte Vefahâne’ye gelen Hatice Türkay, “Özellikle annem için güzel oldu. Annemin bakımıyla ilgileniyordum eve kapanmak zorundaydım. Burası bizi hayata yeniden başlattı. Çok mutluyuz. Burada yeni arkadaşlar edindik. Bizi kapımızın önünden alıp buraya getiriyorlar sonra yine eve bırakıyorlar. Çok güzel bir uygulama. Ayrıca annem burada cep telefonu kullanmayı da öğrendi. 80 yaşından sonra facebook’a giriyor” dedi.

Bağcılar Belediyesi'nin Vefahane projesi örnek belediyecilik olarak alkışı hak ediyor! - Resim : 6

''GÜZEL ZAMAN GEÇİRİYORUM''

Vefahâne’yi çok sevdiğini söyleyen Münevver Aydemir ise, “Çok sayıda etkinlik var. Güzel zaman geçiriyorum. Kafamı dağıtıyorum. Bir sürü hastalıklarım vardı burada iyileştim. Şeker ve tansiyon ilacımı azalttım. Bacaklarım kollarım iyi. Buranın çok faydasını gördüm” diye konuştu.

Bağcılar Belediyesi'nin Vefahane projesi örnek belediyecilik olarak alkışı hak ediyor! - Resim : 7

''BEKLENTİMİZ OLAN BİR ŞEYDİ''

Hamdi Özkardeş ise şu şekilde konuştu: “Beklentimiz olan bir şeydi. Kahveye gidemiyoruz, esnaf dükkanlarında da kimseyi meşgul etmek istemiyoruz. Bizim için ihtiyaçtı. Başkanımız Abdullah Özdemir’e teşekkür ediyoruz.”

Bağcılar Belediyesi'nin Vefahane projesi örnek belediyecilik olarak alkışı hak ediyor! - Resim : 8

''ONLARIN RAHATI İÇİN HER ŞEYİ DÜŞÜNDÜK''

Vefahâne Yaşam Merkezi’nin örnek bir proje olduğuna dikkat çeken Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Baş tacımız olan büyüklerimiz bizim için çok değerli. Onların rahatı için her şeyi düşündük. Bir ay gibi kısa bir süredir hizmet vermesine rağmen yoğun ilgi olduğunu görüyoruz. Şu andaki üye sayımız 450 oldu ama bu sayının daha çok artacağını düşünüyoruz. Tüm yaşlılarımızı buraya davet ediyoruz.”

Bağcılar Belediyesi'nin Vefahane projesi örnek belediyecilik olarak alkışı hak ediyor! ile ilgili etiketler Bağcılar

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta ziyaretinde gülümseten diyalog! "Finike yoluna tünel isterim"

Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hasta arasında gülümseten diyalog yaşandı: "Ne istiyorsun deme sakın. Yoksa Finike yoluna tünel isterim."