Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe'yi 3 haftada ayağa kaldırdım! Galatasaray'ın şampiyonluğu unutuldu! Jose Mourinho'yu kazandırdım"

Fenerbahçe'de pazar günü gerçekleşen başkanlık seçimlerini Ali Koç'a kaybeden Aziz Yıldırım, seçim sonrası ilk kez konuştu. Seçim sürecini değerlendiren Aziz Yıldırım, Jose Mourinho'nun teknik direktörlüğe getirilmesinde payı olduğunu söyledi.

Sözcü Gazetesi yazarı Aytunç Erkin, Fenerbahçe'deki başkanlık seçiminde Ali Koç'a kaybeden Aziz Yıldırım ile pazartesi günü yaptığı görüşmeyi yazdı.

İşte o satırlar:

"Kongre sürecinde Fenerbahçe’yi üç haftada ayağa kaldırdım. Galatasaray’ın şampiyonluğu unutuldu. Ölü toprağı üzerimizden kalktı, Mourinho’yu kazandırdım. Fenerbahçe’ye yaptığım büyük hizmettir bu. Artık görev yönetimindir. Çocuklar ağlamasın diye şampiyon olmalılar. İleri zamanlarda bazı uyarılarım olacak bunları da anlatacağım."

BAŞKAN ADAYLIĞI

"Hiç niyetim yoktu. Keyfim yerindeydi. Ama Fenerbahçe’de bazı sıkıntılar var onları gördüm. Bir şeyler yapmamız lazım. Ne yapacağız? Arkadaşlarıma ‘biriniz aday olun, o şekilde yürüyelim’ dedim. ‘Sen varken aday olmayız’ dediler. O yüzden mecbur kaldım. Çünkü 20 sene başkanlık yaptım. 6 sene lig şampiyonu olduk hem de zor günlerde. 20 sene idare ettik."

"Benim Fenerbahçe’den bir beklentim yok. 20 yıl yönettim kulübü ve arkadaşlarımla birlikte sayısız başarılara imza attık. Altı yılda yaş aldık. Fiziki anlamda da değiştim. Bu arada gözlemledim Fenerbahçe’yi ve çubukluyu birleştirmek herkesin göreviydi ve ben de buna soyundum"

"Ya çocuklar yenilgilerden sonra okula gitmek istemiyor. Benim de kızım, torunlarım yaşıyor bu duyguyu. 25-30 milyon taraftarı olan büyük bir camiayı ama en çok çocuklar etkileniyor. Bunu da değiştirmeliyiz."

ALİ KOÇ İLE CANLI YAYINA ÇIKMASI

"Ben geçmişi konuşmayacağım. Ali Koç bir konuşma yapmış. Enteresan bir çağrı yapmış. Anti-Fener lobisinden dolayı Fenerbahçe başarılı olamıyor. Beraber mücadele edelim demiş. Bu isteği doğrultusunda Ali Bey ile konuşmak istedim. Ben bunu söyledim, sen bunu söyledin, geçti. Geçmişi bırakalım, bahsetmeyeceğim demiş. Biz de bahsetmeyeceğiz. Kapattık."

"Sevgili Fenerbahçeliler. Bugün Fenerbahçe’ye yakışan bir kongre yaptık. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık. Yol haritasını çizdik. İnşallah Sayın Ali Koç ve yanındaki arkadaşları, bu harita doğrultusunda bu sene Fenerbahçe’yi şampiyon yaparlar. Biz de elimizden gelen desteği veririz. Hepinizi seviyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki Fenerbahçeliyiz."

"Ben görevi yaptım, top artık yönetimde. Yorgunum eve gidip dinleneceğim"

Aziz Yıldırım: "Fenerbahçe'yi 3 haftada ayağa kaldırdım! Galatasaray'ın şampiyonluğu unutuldu! Jose Mourinho'yu kazandırdım" ile ilgili etiketler Aziz Yıldırım Ali Koç Fenerbahçe
GÜNÜN VİDEOSU

Diyarbakır ve Mardin'de feci yangın! Ölü ve yaralılar var

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan büyük yangına müdahale ediliyor. Yangın sebebiyle 2 vatandaş hayatını kaybederken çok sayıda yaralı olduğu belirtildi.