Atatürk’e hakaret eden ve Bakan Yerlikaya'yı tehdit eden hadsiz Kuveytli tutuklandı!

Mustafa Kemal Atatürk'e hakaretler savuran sözde Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih iki büyükelçiliğin desteğiyle tutuklandı. Sözde yazar, hakkında işlem başlattığı için İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya da küfretmişti.

Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih isimli Kuveytli yazar, sosyal medya hesapları üzerinden Türkiye’yi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef alarak hakaretler yağdırmıştı.

Atatürk’e hakaret eden ve Bakan Yerlikaya'yı tehdit eden hadsiz Kuveytli tutuklandı!

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu sosyal medya hesabında paylaşarak küfürler savuran sözde yazara büyük tepki vardı.

Atatürk’e hakaret eden ve Bakan Yerlikaya'yı tehdit eden hadsiz Kuveytli tutuklandı! - Resim : 2

ALİ YERLİKAYA'YI DA TEHDİT ETMİŞTİ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretler yağdıran Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya küfürler yağdırıp tehdit etmişti.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya paylaşımına cevap yazan Kuveytli yazar, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Yani benim adım Abdulaziz Dhuwaihi bin Rumaih Al-Hajri. Biz ırkçılığı, bir Kuveyt vatandaşına saldırınızı kınıyoruz, siz ise dinimize, Peygamberimize, devletimize, şeyhlerimize hakaret ediyorsunuz, İçişleri Bakanı olduğunuz için sizden korkacağımı mı sanıyorsunuz? Ayakkabımı ağzına sokarsan kişisel bilgilerini ifşa ederek sana dava açarım, seni barbar p**”

Atatürk’e hakaret eden ve Bakan Yerlikaya'yı tehdit eden hadsiz Kuveytli tutuklandı! - Resim : 3

HADSİZ KUVEYTLİ YAZAR TUTUKLANDI

Odatv'nin haberien göre , Rumaih hakkında açılan soruşturma kapsamında 21 gün hapis cezasına çarptırıldı. Rumaih Kuveyt ile Türkiye arasındaki ilişkilere zarar vermekle suçlandı.

Dava açılmasında Türkiye ve büyükelçiliklerin girişimlerinin etkili olduğu belirtildi.

Atatürk’e hakaret eden ve Bakan Yerlikaya'yı tehdit eden hadsiz Kuveytli tutuklandı! ile ilgili etiketler Kuveyt Mustafa Kemal Atatürk hakaret küfür Ali Yerlikaya
GÜNÜN VİDEOSU

İşte 5.1 büyüklüğündeki deprem sırasında Bursa'da yaşanan panik anı!

Merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olan 5.1 büyüklüğünde deprem sırasında Bursa'da panik anları güvenlik kameralarına böyle yansıdı.