Arkasında kadın girişimci var... 'Mobilyakirala' fikrini çok beğeneceksiniz!

Mobilyalarından çabuk sıkılan ancak satın alarak fazladan masraf etmek istemeyenlerin imdadına 'Mobilyakirala' start-up'ının kurucusu Ayla Şahanoğlu Ceyhan yetişti. Mobilyada yeni nesil bir fikre öncülük eden Ceyhan'ın bu projesiyle beğendiğiniz mobilyaları satın almaktansa dönemlik olarak kiralayabilirsiniz!

mobilyakirala.com.tr internet sitesi üzerinden yeni nesil mobilya projesini hayata geçiren girişimci Ayla Şahanoğlu Ceyhan, yurt dışında oldukça revaçta olan mobilya kiralama sistemini Türkiye'ye getirdi.

Kiraladığı evlerdeki eşyaların yetersiz ve demode oluşunun bu hayalini hayata geçirmesinde önemli bir etkisi olduğunu ifade eden Ceyhan, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiği projenin tüm ayrıntılarını anlattı.

Arkasında kadın girişimci var... 'Mobilyakirala' fikrini çok beğeneceksiniz!

İşte 'Mobilyakirala' kurucusu Ayla Şahanoğlu Ceyhan'ın Platin'e verdiği röportaj...

Mobilyakirala nedir?

Mobilyakirala; ev, ofis ve etkinlik için gerekli olan her şeyin belirli dönemlerle internetten veya mağazalarımızdan kiralanabildiği bir platform. Kısa dönemli daire kiralamaktan yanasınız ya da evinizdeki mobilyaları sık sık değiştirmekten keyif alıyorsunuz ya da öğrencisiniz ve mobilya almakla uğraşmak istemiyor olabilirsiniz. Bu noktada mobilyakirala yardımınıza koşuyor.

Mobilya kiralama sektörü, çoğumuzun kulağına yeni ve farklı bir kavram olarak gelebilir. Fakat yurt dışında mobilya kiralamak oldukça revaçta olan bir sistem. Gerek öğrenciler, gerek farklı dönemlerde farklı şehirlerde çalışanlar, gerekse etkinlikler için mobilya kiralama, mobilya satın almadan daha çok öne çıkıyor. Bu noktada gezi ve seyahat etme tutkusu nedeni ile yurt dışında bulunduğu yerlerde konaklama tercihinin, ev kiralamak olduğunu dile getiren Mobilyakirala Kurucusu Ayla Şahanoğlu Ceyhan, kiraladığı evlerdeki eşyaların yetersiz ve demode oluşunun, kendisini bu tarz bir girişime yönelttiğini söylüyor.

Arkasında kadın girişimci var... 'Mobilyakirala' fikrini çok beğeneceksiniz! - Resim : 2

* Mobilyakirala'nın hikayesi nedir?

Çocuklarımın, eğitimi nedeni ile yurt dışında bulunmaları gerektiğinden geçici bir süre için mobilya ve beyaz eşya ihtiyaçlarımız oldu. Kiralama sistemi ile tüm ihtiyaçlarımızı kısa sürede tedarik edebildik. Ülkemize döndüğümde bu hizmet açığını fark ettim ve dünyanın birçok yerinde sunulan bu hizmetin, ülkemizde de faaliyet göstermesi gerektiğine inandım. Türkiye'de ilk defa bu sektöre yatırım yapmaya karar verdim. Ekim 2020'de de Mobilyakirala markamız ile aktif olarak hizmet vermeye başladık.

* Türkiye'de / Dünyada örneği var mı?

Kiralama hizmeti dünyada yaygın olarak kullanılan bir sistem. ABD'de, Hindistan'da, birçok Avrupa ülkesinde uzun yıllardır aktif olarak kullanılıyor. Türkiye'de mobilya kiralama hizmeti birkaç firma tarafından uygulanmaya çalışıldı fakat aktif hale getirilemedi. Bizim de amacımız Türkiye'de mobilya kiralama sistemini alternatif bir yol olmaktan ziyade ilk akla gelen çözüm haline getirmek. Yeni jenerasyonun sahip olma duygusundan uzak olduğunu görüyoruz. Almış olduğumuz talep doğrultusunda gelecek dönemlerde de mobilya kiralama hizmetine olan ilginin artacağını düşünüyoruz.

Arkasında kadın girişimci var... 'Mobilyakirala' fikrini çok beğeneceksiniz! - Resim : 3

* Mobilyakirala nasıl çalışır? Bireysel ve kurumsal müşterilere ne gibi fırsatlar sunuluyor?

Ülkemizin her bölgesinden ve yurt dışından müşterilerimiz bizlere mobilyakirala.com.tr internet sitemizden ve fiziki mağazalarımızdan kolaylıkla ulaşıp sipariş verebiliyor. Ev, ofis, ticari işletmeler, şantiyeler, okullar, oteller kısacası tüm işletmeler için ihtiyaç duyduğunuz mobilya, dekorasyon malzemeleri, elektronik aletleri, ev tekstili, mutfak malzemeleri, outdoor ve spor ürünleri ve özel etkinliklerde ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ürünleri ihtiyaç duyduğunuz süre kadar kiralayabilirsiniz. Özel hazırlanmış paketlerimiz ile yaşam alanınızın tüm ihtiyaçlarını hızlıca karşılayabilir, paketleri kendi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilir ve kolayca kiralayabilirsiniz. Kiralama işlemi süresince ürünlerin seçiminden, müşterilerimize ulaşımı, kurulumu ve geri alım süreçlerinin hepsi Mobilyakirala ekibi tarafından karşılanıyor.

* Türkiye'de hangi noktalarda hizmet veriyorsunuz?

Vadi İstanbul ve Maltepe Ritim İstanbul, İzmit, Bodrum Avenue AVM showroom'larımızda aktif olarak hizmet veriyoruz. Beylikdüzü ve Konya'da da irtibat noktalarımız bulunuyor. Kısa süreli hedeflerimiz çerçevesinde Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir, Adana illerimizde yeni showroom'larımızı açmak istiyoruz. Daha sonraki aşamalarda ise tüm Türkiye'de hizmet noktalarımız olacak şekilde planlamalar yapıyoruz.

* Hedef kitlenizi mobilyaları satın almaktan çok kiralamaya yönlendiren kriterleri nasıl özetlersiniz?

Müşterilerimiz bizimle iletişime geçtiklerinde yalnızca ihtiyaçlarını söylüyor. Daha sonrasında geriye kalan tüm işlemleri kendileri için tamamlıyoruz. Sürecin kolaylığı müşterilerimizin en çok ilgisini çeken yanı. Günün yoğunluğu içerisinde bazen çok basit problemler bile bizim için aklımızı oyalayan konular haline gelebiliyor. Taşınma, yeni iş kurma, hayatınızı değiştirme düşünceleri de özellikle büyük şehirlerde her zaman için yorucu bir süreç olarak düşünülüyor. Mobilyakirala ile size yalnızca bavulunuzu alıp gelebileceğiniz ve geriye kalan tüm süreçleri profesyonel bir ekibin yöneteceği bir deneyim sunuyoruz. En önemli tasarrufun zamandan yapılan tasarruf olduğunu bildiğimiz için de müşterilerimize zaman kazandırıyoruz. 

 

Arkasında kadın girişimci var... 'Mobilyakirala' fikrini çok beğeneceksiniz! ile ilgili etiketler mobilya kiralama girişimci kiralık mobilya Ayla Şahanoğlu Ceyhan
GÜNÜN VİDEOSU

İran'ın İsrail'e fırlattığı füze ve İHA'ları Demir Kubbe işte böyle imha etti! O anlar kamerada...

İsrail'in hava savunma sistemi Demir Kubbe, İran'dan yollanan füzeleri birer birer imha ediyor. Füzelerin imha edildiği anlara dair görüntüler uluslararası basında geniş yer buldu.