Ekrem İmamoğlu

Ekrem İmamoğlu, 1970`te Trabzon’da doğdu. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olarak yine İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimi aldı. 1992`de inşaat ve taahhüt işleri yapan aile şirketinde iş hayatına başladı. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Okul yıllarında amatör olarak futbol oynadı.

Trabzonspor Futbol Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Beylikdüzüspor Kulübü’nde yöneticilik yaptı. 2009’da CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı oldu. 30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı seçildi. Beylikdüzü’nün sosyal ve kültürel hayatında etkin rol oynayan İmamoğlu, birçok sivil toplum kuruluşuna üyedir. Evli ve 3 çocuk babası olan İmamoğlu, 1991’den bu yana Beylikdüzü’nde yaşıyor.

Aslı Baykal'dan İmamoğlu ve Yavaş'a tepki: Onlara parti emanet edilmez
Kılıçdaroğlu, İmamoğlu'na ‘CHP Genel Başkanlığı’ kapısını kapattı Kılıçdaroğlu İmamoğlu’nun telefonlarına çıkmıyor!
Sarıgül'den açıklama geldi! CHP'nin İBB Başkan adayı olacak mı? CHP'li Can Ataklı, İmamoğlu'na yüklendi: İstanbul'da bir başarısı yok İmamoğlu'nu anlatırken yılan işareti yapıp 'tıs tıs' sesi çıkardı CHP Genel Merkezi'nde konuşulan İmamoğlu senaryosu! "Değişimi sadece ben değil, toplum istiyor. Görev almaktan çekinmem" İmamoğlu, EYT'lilerin tazminatlarının üstüne yattı İmamoğlu ile Kılıçdaroğlu arasında ipler atıldı! Kılıçdaroğlu MYK'yı tam kontrol altına aldı! İmamoğlu ne yapacak? CHP'de koltuk kapma yarışı! Dikkat çeken Kılıçdaroğlu-İmamoğlu iddiası Büyük derbi öncesi metrolar durdu İstanbullunun İmamoğlu çilesi: "Yapamıyorsa bıraksın biz yapalım" Portakal hezimete uğrayan Kılıçdaroğlu'nun planını deşifre etti! Ekrem İmamoğlu'na Kemal Kılıçdaroğlu şoku! İmamoğlu'nun vaatleri tek tek çöktü! 3,5 yılda 35 yıllık borç... Anadolu Ajansı'ndan İmamoğlu'na 100 bin TL'lik tazminat davası İmamoğlu çilesi: Metro arızası sonrası binlerce insan yollarda kaldı İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu bugün bir araya geliyor Kemal Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu ile görüşecek Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu'nun önünü kesme girişimleri! "İmamoğlu, İstinaf’ın cezasını onadığını öğrenmiş!" Kılıçdaroğlu için Ankara'ya gitmedi: "Kaftancıoğlu'nu görevden al" CHP’de MYK toplantısı tarihi belli oldu! Gündem: Değişim CHP'de 'iç savaş' başlıyor! İmamoğlu mu, Kılıçdaroğlu mu? İmamoğlu'ndan 'para çekemeyeceksiniz' yalanı Yandaşları CHP Genel Başkanlığı için harekete geçme çağrıları yapıyor! Erdoğan kazandı, Kılıçdaroğlu ve Akşener ne yapacak? Seçimin ardından sessizliğe gömülen İmamoğlu'ndan dikkat çeken video