Dar gelirli ailelere 2.500 TL doğal gaz faturası yardım parası veriliyor! İşte Malatya doğal gaz yardım başvurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Malatya'da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik doğal gaz yardımı başvuruları yapılıyor. Bu çerçevede Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal gaz faturasını ödeyemeyen ailelere 2.500 TL'lik doğal gaz yardım parası verecek. İşte Malatya doğal gaz yardımı başvurusu ayrıntıları...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen Doğal Gaz Tüketim Desteği’nde kış dönemine ilişkin başvuruların başladığını duyurdu.

NOT: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan yardım programlarında güncelleme yapılabilir. Bu sebeple, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın WEB sayfasında yer alan "Sosyal Yardım Programlarımız" bölümünü düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI MALATYA'DA DOĞAL GAZ YARDIMI KAPSAMI

Sosyal yardım programları kapsamında doğal gaz yardımının yıllık tutarı 900 - 2.500 TL arasında değişecek. 

Doğal gaz yardımıyla ilgili açıklama yapan Derya Yanık şu açıklamayı yapmıştı:

“Doğalgaz Tüketim Desteğini hem faturalı hem de ön ödemeli sayaç kullanan hanelere vereceğiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, e- Devlet’ten yaptıkları başvuruları onaylandıktan sonra hak sahipliği bulunan vatandaşlarımız PTT’ye gidip faturalarını ibraz ederek destekten yararlanabilecek. Diğer yandan ön ödemeli sayaç kullanan vatandaşlarımızın ise destek miktarı kartlarına yansıtılacak”

E-DEVLET DOĞAL GAZ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğal gaz yardımı başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Sosyal yardım programları" yazarak ilgili sekmeye ulaştıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kerkük sessizce işgal ediliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan 8 aylık Lina bebeği sevip oyuncak hediye etti Kızılcık Şerbeti Pembe kimdir?
Sonraki Haber