Çocuğu askerde olan ailelere 800 TL yardım parası veriliyor! İşte Malatya asker yardımı başvurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "Sosyal yardım programları" kapsamında Malatya'da ikamet eden ve çocuğu askerde olan ailelere yardım parası veriyor. Bu çerçevede, ihtiyaç sahibi asker ailelerine ayda 800 TL yardım parası veriliyor. İşte, Malatya asker yardımı başvurusu...

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan sosyal yardım programlarından doğum yapan kadınlar, yetim ve öksüzler, yaşlılar ve asker aileleri başta olmak üzere pek çok vatandaş yararlanabiliyor.

NOT: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan yardım programlarında güncelleme yapılabilir. Bu sebeple, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın WEB sayfasında yer alan "Sosyal Yardım Programlarımız" bölümünü düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.

MALATYA ASKER AİLESİ YARDIMI BAŞVURU KAPSAMI 

Vatani görevini yerine getirmekte olan vatandaşları, sosyal güvencesi olmayan ve 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelerinin askerlik görevi süresince desteklenmesi amacıyla yürütülür.

AİLE BAKANLIĞI ASKER YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardım programlarına e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Buna ek olarak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ek belgeler istenebilir. 

ile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iletişim bilgiler ise şu şekildedir:

Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A Kat: 17-18-19 06510 Çankaya/Ankara
Telefon (Santral): (0312) 705 8000 - (312) 705 8001 (Ana Hat)

Park yeri kavgasında tansiyon yükseldi! Netanyahu'nun oğlundan dikkat çeken iddia! Brezilyalı efsaneden flaş Jorge Jesus itirafı
Sonraki Haber