Bakan Bilgin açıkladı: EYT ile emekli olmak isteyenlerin emekli maaşlarında azalma olacak mı?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT hakkında merak edilenleri açıkladı. Sürecin nasıl işleyeceğini anlatan Bakan Bilgin vatandaşların en merak ettiği konulardan biri olan “EYT ile emekli olmak isteyenlerin emekli maaşlarında azalma olacak mı?” sorusuna da cevap verdi. İşte detaylar…

EYT düzenlemesi ile emekli olacak vatandaşların, emeklilik hakkının kullanılması durumunda herhangi bir yaş koşuluna takılmadan emekli olabilecek. Bakan Vedat Bilgin, katıldığı canlı yayın programında önemli konuların altını çizdi. EYT üzerindeki hazırlıklar biterken Meclis sürecinin kaldığı bilgisi paylaşıldı. Devamında ise alınan kararların yasalaşma süreciyle beraber yürürlüğe gireceği tarih meclis düzenlemeleri sonrasında belirlenecek.

A101 30 Mart 2023 aktüel ürünler Perşembe katalog fiyat listesi Cumhurbaşkanlığı adaylığı için kaç imza toplandı? Deprem sonrası tüyler ürperten manzara! En düşük emekli maaşı yükseliyor, promosyonlar güncelleniyor Galatasaray transferde bombayı patlattı! Fenerbahçe'yi yıkan yıldız... İstanbul'da elektriğin kesileceği ilçeler belli oldu!