Alman meclisi donuyor! Vekiller sonunda isyan etti

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş devam ederken diğer ülkelere yansıması da devam ediyor. Dost ülkeler listesinden çıkarılan birçok Avrupa ülkesi farklı farklı tasarruf önlemleri alıyor. O ülkelerden birisi olan Almanya’da tasarruf kapsamında meclis kaloriferleri 18 dereceye getirildi. Soğuktan üşüyen Alman vekiller toplantılara palto ve atkılarla katıldı.

Rusya Ukrayna savaşının ardından Avrupa'da enerji krizi gündeme oturdu. Birçok Avrupa ülkesinde kışın zor geçeceğine dair endişeler arttı. Yükselen enerji fiyatlarına karşı alınan tasarruf önlemleri, Alman meclisine de yansıdı.

18 derece sınırı getirildi

Almanya Federal Parlamentosu Bundestag'da kaloriferlere 18 derece sınırı getirildi. Bunun üzerine birçok milletvekili üşüdükleri gerekçesiyle durumdan şikayetçi oldu. Öte yandan bazı milletvekillerinin ofislerinin de buz gibi olduğu ve hastalık riski yaşadıkları belirtildi.

Parlamento işleyişi aksıyor

Yeşiller Partisi'nden milletvekili Renate Kuenast, “Ofiste ceketle oturuyorum ve sürekli hareket ediyorum ama yine de dondum.” dedi.

Kuenast, birçok milletvekilinin hastalanması nedeniyle parlamento işleyişinin aksayabileceği uyarısında bulundu.

Tasarruf önlemleri

Ülkede birçok kamu tesisinde ısıtma cihazları kısıldı, meydanlarda aydınlatmalar azaltıldı, sokak ışıkları kapandı.

Hükümet temsilcilerinin halka “Çorap ve hırka giyin, hızlı duş alın” uyarıları ülkede tartışma yaratmıştı.

 

Alman meclisi donuyor! Vekiller sonunda isyan etti ile ilgili etiketler Almanya
GÜNÜN VİDEOSU

Deprem anında kaydedildi: Denizin ortasından dumanlar yükseldi

Bursa'da 5.1'lik Gemlik depreminin olduğu sırada denizin ortasından çıkan beyaz duman bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Deprem anında çekilen görüntülerde, denizin ortasından beyaz bir dumanın çıktığı görülüyor.