Alaattin Köseler kimdir, nereli, kaç yaşında?

Siyaset sahnesine çarpıcı yorumları ve tespitleri ile damga vuran Alaattin Köseler, kullanıcıların merak konusu haline geldi. Bu bağlamda 'Alaattin Köseler kimdir?' veya ' Alaattin Köseler kim?' gibi sorular araştırılıyor. Peki, Alaattin Köseler kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte, Alaattin Köseler hayatı ve kariyeri...

Alaattin Köseler, izleyicilerin ilgi odağı haline geldi. Bu nedenle, kullanıcılar arasında 'Alaattin Köseler kim?' ya da 'Alaattin Köseler kimdir?' gibi sorular gündeme gelmiştir. Alaattin Köseler'in yaşamı, kökeni ve kariyeriyle ilgili detayları öğrenmek isteyenler için, işte Alaattin Köseler'in biyografisi ve kariyeri...

Alaattin Köseler kimdir, nereli, kaç yaşında?

ALAATTİN KÖSELER KİMDİR?

1960 yılında Paşabahçe'de doğan Alaattin Köseler, eğitim hayatına Paşabahçe İlkokulu'nda başladı ve Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu'nu tamamladı. Ardından, 1978'de Paşabahçe Ferit İnal Lisesi'nden başarıyla mezun olan Köseler, 1983 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni tamamladı.

Hayatı boyunca sporla ilgilenen Köseler, Beykoz Spor Kulübü'nün Basketbol şubesinde on iki sene boyunca Yıldız, Genç ve A Takım kategorilerinde basketbol oynadı. Mimar olarak çeşitli inşaat firmalarında proje müdürü ve şantiye şefi olarak görev yaptı. Daha sonra kendi mimarlık ofisini kurarak önemli projelere imza attı, Bahçeşehir Ticaret Merkezi gibi büyük projelerde yer aldı.

1999 Yerel Seçimleri'nde halkın teveccühüyle Beykoz Belediye Başkanı olan Köseler, döneminin en büyük ve modern Hayvan Barınağı'nı faaliyete geçirdi. Beykoz'un sembolü haline gelen Bayrak Anıtı'nı halkın beğenisine sunan Köseler, Rüzgarlıbahçe'de Hizmet Binası'nı hayata geçirdi. İmar sorunlarıyla başa çıkmak adına çeşitli projeleri hayata geçirerek Beykoz'un planlı bir şekilde gelişmesine katkı sağladı.

2004 yılında depreme karşı başlattığı çalışmalar, Bakırköy Belediyesi tarafından kullanılarak Afet Karar Destek Modelleri oluşturulmasına öncülük etti. Bu projeler, 2 kez E-TR olmak üzere birçok ödül aldı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyesi olan Köseler, evli ve bir çocuk babasıdır.

Alaattin Köseler kimdir, nereli, kaç yaşında? ile ilgili etiketler Beykoz
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hasta ziyaretinde gülümseten diyalog! "Finike yoluna tünel isterim"

Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastaları ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile hasta arasında gülümseten diyalog yaşandı: "Ne istiyorsun deme sakın. Yoksa Finike yoluna tünel isterim."