Aktivistler, Nusret Gökçe'nin Londra’daki restoranını bastı

İngiltere’de çevreci hareket Extinction Rebellion’a bağlı bir grup olan Animal Rebellion, ünlü işletmeci Nusret Gökçe’nin Londra’da bulunan restoranını hedef aldı. Lüks restoranın “sömürüyü, adaletsizliğini ve “iklim tahribatını” temsil ettiğini söyleyen grup restoranı bastı.

Hayvan hakları savunucusu grup Animal Rebellion, Nusret Gökçe’nin Londra’da bulunan restoranını hedef aldı.

Pahalılığıyla gündeme gelen Nusr-et restoranı, iklim ve hayvan aktivistlerinin hedefi oldu. Adil ve sürdürülebilir bir bitki temelli gıda sistemine geçişi hedefleyen ve toplu öldürmeleri durdurmayı amaçlayan Animal Rebellion isimli grup cumartesi akşamı Londra’da bulunan Nusr-et restoranına gitti.


Animal Rebellion, Nusr-et’in “lüks restoranın sömürü, iklim tahribatı ve eşitsizliği temsil ettiğini” söyledi. Aktivistler, “Altın kaplamalı bifteğe ihtiyacımız yok, acil eyleme ihtiyacımız var, bitki temelli bir geleceğe ihtiyacımız var” dedi.

RESTORANDAN DIŞARI ÇIKARILDILAR

Aktivistler, restorandaki masalara oturdukları ve kalkmaları yönündeki talebi reddedikleri anın videosunu paylaştı. Bir süre sonra paylaşılan başka bir videoda ise kadın bir aktivistin dört garson tarafından restoran dışına çıkarıldığı görüldü.

Ben Thomas isimli protestocu, "Bu gibi restoranlar bozuk bir sistemin temsili. Şu anda İngiltere'de iki milyon insan gıda yardımlarına bel bağlarken, şefler altın kaplamalı biftekleri 1000 sterlinden fazlaya satıyor" dedi. Animal Rebellion hükümet, iklim ve ekolojik acil durumlar konusunda anlamlı adımlar atana kadar eylemlerin devam edeceğini belirtti.

 

Aktivistler, Nusret Gökçe'nin Londra’daki restoranını bastı ile ilgili etiketler Nusret Gökçe Nusret Londra aktivist
GÜNÜN VİDEOSU

Deprem anında kaydedildi: Denizin ortasından dumanlar yükseldi

Bursa'da 5.1'lik Gemlik depreminin olduğu sırada denizin ortasından çıkan beyaz duman bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Deprem anında çekilen görüntülerde, denizin ortasından beyaz bir dumanın çıktığı görülüyor.