Akşener'in danışmanı Aytun Çıray'dan skandal paylaşım: "Deniz Baykal öldü" dedi sonra özür diledi

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray skandal bir paylaşım yaptı. CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın öldüğünü iddia eden Çıray, Baykal için başsağlığı diledi. Çıray sonrasında ise bilgiyi bir arkadaşından aldığını savunarak özür diledi ve önceki paylaşımını sildi.

İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Aytun Çıray'ın, CHP'nin eski genel başkanı, bir dönem TBMM Meclis Başkanlığı görevini de yürütmüş olan, bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele eden Deniz Baykal'ın öldüğüne ilişkin Twitter paylaşımı kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

Çıray, bugün gündüz saatlerinde paylaştığı tweetinde "Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet dilerim" ifadesini kullandı.

Paylaşımını "Bu vesile ile bir yanlışı düzeltelim." sözleriyle sürdüren Çıray, devamında şu ifadelere yer verdi:

"2002'de CHP oy vermeseydi de Tayyip Bey yasağını kaldırabilecekti. AKP %34,6 ile 363 mv çıkarmıştı. 8 bağımsız vardı. Yasağının kalkması için 3 milletvekili yeterliydi."

Akşener'in danışmanı Aytun Çıray'dan skandal paylaşım: "Deniz Baykal öldü" dedi sonra özür diledi

PAYLAŞIMINI SİLİP ÖZÜR DİLEDİ

Çıray daha sonra ise söz konusu paylaşımını silerek yeni bir paylaşımda bulundu ve yanlış bilgi aldığını dile getirerek özür diledi. Çıray'ın paylaşımı şu şekilde:

"Çok özür dilerim. Deniz Baykal hakkında arkadaşım yanlış bilgiyi iletmiş. Allah uzun ömür versin."

"Yine de bir efsaneyi düzeltelim. 2002'de CHP oy vermeseydi de Tayyip Bey yasağını kaldırabilecekti. AKP 363 mv çıkarmıştı. 8 bağımsız vardı. Yasağının kalkması için 3 mv yeterliydi."

Akşener'in danışmanı Aytun Çıray'dan skandal paylaşım: "Deniz Baykal öldü" dedi sonra özür diledi ile ilgili etiketler Deniz Baykal ayrun çıray başsağlığı paylaşım öldü özür
GÜNÜN VİDEOSU

Yılmaz Özdil, 'Kemal Kılıçdaroğlu'nun paralı medyasını ifşa etti!

Gazeteci Yılmaz Özdil, Kemal Kılıçdaroğlu döneminde CHP Genel Merkezi ve CHP’li belediyelerden para verilerek oluşturulan ‘Kılıçdaroğlu medyası’ndan bahsetti.