Akın İpek'in 7 yıldızlı otelinde kalan FETÖ'cüler!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada FETÖ finansörü Akın İpek'in sahibi olduğu Koza- İpek Holdinge ait 22 şirkete 1 Eylül 2015'te kayyum atanmıştı.

Bunlardan biri de Marmaris'teki 7 yıldızlı Angel's Peninsula oteliydi. Otelde bir çok belgenin yakılmasına dair 8 şüpheli hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı. İddianamede şüphelilerin 20 yıla kadar hapis istendi. İddianamede, otelde el konulan hard diskte 2011 ile 2015 arasında otelde konaklayan birçok FETÖ'cünün ismi ortaya çıkartıldı.

FETÖ'NÜN KALEMŞÖRLERİ TAM KADRO
Sabah Gazetesi'nden Yüksel Temel'in haberine göre; Otelin müdavimleri arasında ABD'ye kaçan FETÖ kalemşörleri Ekrem Dumanlı ve Adem Yavuz Arslan ile İngiltere'ye kaçan Tarık Toros ve Erhan Başyurt, eski futbolcu Hakan Şükür, komedyen Atalay Demirci bulunuyor. Otelde kalan isimler arasında FETÖ'den haklarında işlem yapılan işadamları Beşir Baymaz, Çetin Hakkı Şaşmaz, Mehmet Katırcı, Murat Sungurlu, Şükrü Boydak, Yusuf Boydak, Hacı Boydak, Abdullah Baday, Hasan Hüseyin Nakiboğlu da var.

ÖZ VE BATMAZ SAHTE İSİMLE KONAKLAMIŞ

Otelde kumpas savcısı Zekeriya Öz'ün de "Hasan Sezer" sahte ismiyle konakladığı tespit edildi. 15 Temmuz darbe girişiminin başındaki isimlerden sivil imam Kemal Batmaz'ın da 2012'de otelde kaldığı ortaya çıktı.

Akın İpek'in 7 yıldızlı otelinde kalan FETÖ'cüler! ile ilgili etiketler Akın İpek FETÖ otel