Afganistan televizyonunda hayrete düşüren anlar! Taliban elinde silahla yayına çıktı...

ABD'nin çekilmesi üzerine Afganistan'da yönetimi fiilen ele geçiren Taliban'ın üyeleri ''Barış Stüdyosu'' adlı siyasi tartışma programına ellerinde silahlarla yayına çıktı. Sunucunun çevresini kuşatan Taliban üyeleri izleyenleri hayrete düşürürken, komutanları olduğu öğrenilen bir kişi ise "Bir gün Amerika'yı yenebileceğimizden emindik" ifadesini kullandı.

Kabil'de zaman zaman patlamalar meydana gelirken, ülkenin bir televizyon kanalında yaşananlar ise büyük yankı uyandırdı.


"BİR GÜN AMERİKA'YI YENEBİLECEĞİMİZDEN EMİNDİK"

''Barış Stüdyosu'' adlı siyasi tartışma programına ellerinde silahlar çıkan Taliban üyeler, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. İzleyenlerin gözlerine inanamadığı anlarda Taliban komutanı "Bir gün Amerika'yı yenebileceğimizden emindik" ifadesini kullandı.

Afganistan televizyonunda hayrete düşüren anlar! Taliban elinde silahla yayına çıktı...

YAYINA ELEŞTİRİ YAĞDI

Sosyal medyada anında yankı bulan yayını özellikle yerel gazeteciler eleştirdi. Bunun üzerine Taliban'a yakın sosyal medya hesapları ise söz konusu gazeteciler için "Göçmen olmak için başka bir yol bulabilirsiniz" yazarak tehdit etti. BBC'den Yelda Hakim, gerçeküstü olarak nitelediği sahneleri paylaşıp Afgan televizyonundaki yeni tartışma programlarında militanların sunucuyu başucunda izlediğini yazdı. Hakim, "Sunucu, 'Taliban Afganlar korkmamalı' diyor'' ifadelerini kullandı.

Afganistan televizyonunda hayrete düşüren anlar! Taliban elinde silahla yayına çıktı... - Resim : 2

PATLAMALARDA ÇOK SAYIDA KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

31 Ağustos saat 24.00'e kadar Kabil'i terk etmeye hazırlanan ABD ordusu, havalimanı yakınlarında gerçekleşecek bir bombalı araç saldırısını drone kullanarak önlediğini açıklamıştı. Geçen hafta 13'ü ABD askeri 170'i aşkın insanın ölümüne yol açan intihar saldırılarını düzenleyen DEAŞ-K terör örgütü, bu kez canlı bomba yerine bir araç kullanmayı seçmişti.

Afganistan televizyonunda hayrete düşüren anlar! Taliban elinde silahla yayına çıktı... - Resim : 3

ABD'nin Kabil Havalimanı'na yaklaşık üç kilometre uzaklıktaki bir mahallede insansız hava aracıyla vurduğu bomba yüklü aracın havaya uçmasıyla gökyüzüne siyah dumanlar yükseldi. Ancak patlamada aralarında çocukların da olduğu çok sayıda sivil hayatını kaybetti. Yerel kaynaklar ikisi iki yaşında bebek, dördü çocuk dokuz sivilin ABD saldırısının hemen ardından gerçekleşen patlamalarda can verdiğini bildiriyor.

Afganistan televizyonunda hayrete düşüren anlar! Taliban elinde silahla yayına çıktı... - Resim : 4

Afganistan televizyonunda hayrete düşüren anlar! Taliban elinde silahla yayına çıktı... ile ilgili etiketler Afganistan Taliban silah canlı yayın üye

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Ölümün kıyısından döndü! TV izlerken kurşun kafasını böyle sıyırdı

Yalova'da gece bekçiliği yapan vatandaş, iş yerinde televizyon izlediği sırada bir yorgun mermi tavanı delerek başını sıyırıp koltuğa düştü. Ölümden dönen İdirs Fidan isimli vatandaşın yaşadığı korku dolu anlar güvenlik kameralarına yansıdı.