Afgan bayrağı taşıyan Afganlar, Taliban militanlarına yakalandı!

Protestocuların üzerine ateş açarak 7 kişiyi öldüren Taliban, köktendinci-dış destekli terörüne devam ediyor. İngiliz sömürgecilerin gönderildiği gün olan Afganistan Bağımsızlık Günü anmalarında ulusal bayraklarla sokağa çıkan Afganların, Taliban müdahalesiyle karşılaştığı anlar kameralara yansıdı. Bir Taliban militanı, bayrağını çekip aldığı bisikletli Afganın kafasına vurdu. Başka bir noktada ise aracında Afgan bayrağu taşıyan bir vatandaş, Taliban tarafından elleri bağlanarak götürüldü.

Afganistan'da kontrolü ele geçiren Taliban'ın örgüt bayrağını açmasına tepki gösteren halk, sokaklara Afganistan ulusal bayraklarıyla çıkıyor.

Ülke genelinde düzenlenen ve Afganistan'ın İngiltere'den kurtulmasının yıldönümü olan Bağımsızlık Günü anmalarında ulusal bayrak taşıyanlar, Taliban müdahalesiyle karşılaştı.

BİSİKLETTEKİ BAYRAKLI VATANDAŞA TALİBAN MİLİTANI TOKADI

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, ağır silahlı bir militanın Taliban bayrağı asılı kamyonetten inerek üzerinde Afganistan ulusal bayrağı bulunan bisikletli bir Afgan vatandaşına müdahalede bulunduğu görülüyor.

Afgan bayrağı taşıyan Afganlar, Taliban militanlarına yakalandı!

Kamuflaj giyen Taliban militanı, üzerinden Afganistan bayrağını çekip aldığı adamın kafasındaki Afgan bayrağı renklerindeki şapkayı da aldı, sonrasında ise vatandaşa sokağın ortasında tokat attı.

ARACINDAN İNDİRDİLER, ELLERİNİ BAĞLAYIP GÖTÜRDÜLER

Farklı bir noktada kaydedilen görüntüde ise aracında Afganistan bayrağı bulunan bir Afgan, yoldan geçen Taliban militanlarına denk geldi.

Bayrağı gören Taliban militanları aracı durdurarak sürücüyü arabasından indirdi ve araçtaki bayrağı aldı. Aracın sürücüsü ise Afganistan bayrağı taşıdığı gerekçesiyle elleri bağlanarak gözaltına aldı.

Sürücünün akıbeti ise belirsizliğini koruyor.

Afgan bayrağı taşıyan Afganlar, Taliban militanlarına yakalandı! ile ilgili etiketler Afganistan Şiddet terör Tokat Taliban ahlaksızlık kaçırma afgan bayrak taliban paçavrası

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Kastamonu'da şiddetli yağış! Dereler taştı, okullar tatil edildi

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde şiddetli yağış nedeniyle hayat durma noktasına geldi. İnebolu Çayı'nda ortaya çıkan görüntüler ise oldukça korkutucu.