Adana'da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere 700 TL gıda yardımı yapılıyor! İşte Adana gıda yardımı başvurusu...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, Adana'da yaşayan ve maddi yardıma ihtiyacı olan bireylere destek sağlanmaya devam ediliyor. İşte, Adana gıda yardımı başvurusu detaylar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Adana'da ikamet eden ve maddi desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara yardım sağlamaya devam ediyor.

Gıda, doğum, askerlik gibi sosyal yardım projeleri dışında sadece kadınlara gönelik maddi destek projeleri de bulunuyor.  Bu çerçevede, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Bursa'da yaşayan ve gıda desteğine ihtiyaç duyan vatandaşlara ayda 700 TL sosyal yardım parası veriliyor.

Adana'da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere 700 TL gıda yardımı yapılıyor! İşte Adana gıda yardımı başvurusu...

NOT: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanan yardım programlarında güncelleme yapılabilir. Bu sebeple, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın WEB sayfasında yer alan "Sosyal Yardım Programlarımız" bölümünü düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.

ADANA GIDA YARDIMI BAŞVUR KOŞULLARI NELERDİR?

3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi ailelerin gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başta Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde  olmak üzere ve yıl boyunca ihtiyaç olması halinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıfları tarafından gıda yardımı yapılmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı gıda yardımından, 3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olan haneler yararlanmaktadır. 

AİLE BAKANLIĞI ADANA GIDA YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Gıda yardımı başvurusu için e-Devlet üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için, e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama bölümüne "Sosyal yardım" yazarak ilgili sekmeye tıkladıktan sonra adımları tamamlamanız yeterlidir.

Diğer taraftan T.C. kimlik kartınızla doğrudan Aile ve Sosyal Hizmetler'e başvuruda bulunabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iletişim bilgiler ise şu şekildedir:

Eskişehir Yolu Söğütözü Mah. 2177. Sok. No: 10/A Kat: 17-18-19 06510 Çankaya/Ankara
Telefon (Santral): (0312) 705 8000 - (312) 705 8001 (Ana Hat)

 

 

Adana'da yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere 700 TL gıda yardımı yapılıyor! İşte Adana gıda yardımı başvurusu... ile ilgili etiketler Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Gıda
GÜNÜN VİDEOSU

Mustafa Varank, Bursalı başkanlara kıyafet ve ayakkabı ısmarladı: Kombinin şıklığı halis mi?

Mustafa Varank, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve yeni dönem başkan adayı Alinur Aktaş'a ayakkabı, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban'a ise ceket pantolon ısmarladı. İzleyenleri gülümseten o anları Varank, "Alper başkana yaptığımız kombinin şıklığı halis mi?" notuyla paylaştı.