ABD ve AB'nin Kıbrıs planı... Denktaş'a yapılan çirkin teklif SuperHaber'in yeni dosyasında!

‘Kıbrıs: Paylaşılamayan Ada’ dosyası SuperHaber YouTube kanalında yayında...

Tarih boyunca her dönemin stratejik merkezi: Kıbrıs Adası...

Türklerin fethiyle beraber huzurun geldiği, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşüyle yeniden kaosun arttığı ada.

Kanın durmasında yine türklerin imzası vardı. Türkiye Cumhuriyeti, 1974 yılındaki Barış Harekâtı’nı yaparak Kıbrıs Türklerini hiçe sayan ve yok etmek isteyen Enosis hayallerini çöpe attı.

Kıbrıs Türkleri koruma altına alınarak Ada’da gerçek anlamda barış sağlandı. 1983 yılının 15 kasım’ında da Kıbrıs’ta kalıcı barışın teminatı olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kuruldu.

Ancak Ada’nın tamamında gözü olanların planları bitmedi. Türkiye dışında hiçbir ülke Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanımadı. herkesin çıkarının olduğu yerde Kıbrıs Türk’ün hakkının olmadığını ileri sürdüler. Kıbrıs, şimdi de enerji denkleminin merkezinde yer alıyor.

1990’ların sonu 2000’lerin başında tespit edilen enerji yataklarıyla enerji devlerinin ve ülkelerinin gözü Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta.

Yeni dosyamızda sadece Kıbrıs Türklerinin değil tüm türk milletinin efsane lideri haline gelen kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’a yönelik ahlaksız petrol teklifini anlatacağız...

‘Kıbrıs: Paylaşılamayan Ada’ dosyasının tamamını SuperHaber YouTube kanalında izleyebilirsiniz...

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN
 

ABD ve AB'nin Kıbrıs planı... Denktaş'a yapılan çirkin teklif SuperHaber'in yeni dosyasında! ile ilgili etiketler KKTC doğal gaz Petrol rauf denktaş enerji yatakları kıbrıs adası

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.