2023 Kaymakam Adaylığı sınavı ne zaman, saat kaçta?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), hafta sonu düzenleyeceği sınavları duyurdu. Bu çerçevede İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2023-Kaymakamlık) sınavlarının detayları merak ediliyor. Peki, 2023 Kaymakam Adaylığı sınavı ne zaman, saat kaçta? İşte ayrıntılar...

İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2023-Kaymakamlık), adayların bilgi ve yeteneklerini ölçmek adına önemli bir sınav maratonunu başlatıyor. Bu bağlamda sınavın ne zaman ve saat kaçta olacağı merak ediliyor. Peki, 2023 Kaymakam Adaylığı sınavı ne zaman, saat kaçta? İşte ayrıntılar...

2023 Kaymakam Adaylığı sınavı ne zaman, saat kaçta?

2023 KAYMAKAMLIK SINAVI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Pazar günü saat 10.15'te başlayacak 2023-Kaymakamlık sınavı, 7 il ve 9 sınav merkezinde, 47 binada gerçekleştirilecek.

2023-Kaymakamlık sınavına ise 22 bin 15 adayın katılması bekleniyor ve sınavda emniyet görevlisi dahil 2 bin 754 kişi görev alacak.

T.C. kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası ve fotoğraf bulunmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günlerinde açık olacak.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, adaylara başarılar dileyerek, hafta sonu yapılacak iki sınava ilişkin şu bilgileri verdi: "Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı'nda adaylara 50 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testi ile 70 sorudan oluşan alan bilgisi testi için 165 dakika cevaplama süresi verilecek. 2023 yılının son elektronik sınavını da uygulayacağız. 80 sorudan oluşan sınavda 180 dakika cevaplama süresi olacak. Bu sınava katılacak adaylarla beraber yaklaşık 60 bin aday elektronik sınavlara katılmış olacak. Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavını (EUS) bu yıl ilk defa elektronik ortamda uyguladık, önümüzdeki yıllarda farklı sınavları da elektronik ortama dahil etmeyi planlıyoruz."

2023 Kaymakam Adaylığı sınavı ne zaman, saat kaçta? ile ilgili etiketler kaymakam
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, A Milli Basketbol takımının maçını izledi! Zafer sonrası sevinci kamerada...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Valiliği ziyaretinde A Milli Basketbol Takımının İzlanda’ya karşı 76-75’lik skorla galip geldiği maçı izledi. Son saniye basketiyle gelen zafer sonrası sevinci kameralara yansıyan Erdoğan “Haftada 2 veya 3 gün basketbol oynuyoruz arkadaşlarla…” dedi.