174 kişi öldü! Endonezya'daki korkunç izdihamda hastane görüntüleri ortaya çıktı!

Endonezya'da bir futbol müsabakası sırasında polisin arbedeyi durdurmak için göz yaşartıcı gaz kullanmasının ardından meydana gelen izdihamda 174 kişi yaşamını yitirdi. Dünyanın konuştuğu korkunç olayda hastaneden yeni görüntüler geldi. İşte dehşeti gözler önüne seren o anlar...

Endonezya'nın Java eyaletine bağlı Malang'ta Endonezya ligi maçında Arema ve Persebaya Surabaya takımları karşı karşıya geldi. Arema evinde oynadığı maçta rakibine 3-2 yenilince, binlerce taraftan bir anda sahaya daldı.

POLİSİN MÜDAHALESİ FELAKETE NEDEN OLDU

Rakip takım oyuncuları koşarak sahanın dışına kaçtı. Bazı Arema oyuncuları taraftarların saldırısına uğradı. Polis, sahaya giren taraftarlara cop ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahale sonrası taraftarlar sahanın dışına kaçmaya başladı. Yaşanan izdihamda 174 kişi hayatını kaybetti, 100'den fazla da yaralı var.

 174 kişi öldü! Endonezya'daki korkunç izdihamda hastane görüntüleri ortaya çıktı! - Resim : 2

FEDERASYON, GÜVENLİK GÜÇLERİNİ SORUMLU TUTTU

Endonezya Futbol Federasyonu, olaylarla ilgili soruşturma başlatılacağını duyurdu. Federasyon can kayıplarından, taraftarlara sert müdahalede bulunan güvenlik güçlerini sorumlu tuttu. Olayın ardından Endonezya'da ligler bir hafta ertelendi.

174 kişi öldü! Endonezya'daki korkunç izdihamda hastane görüntüleri ortaya çıktı! - Resim : 3

174 kişi öldü! Endonezya'daki korkunç izdihamda hastane görüntüleri ortaya çıktı! ile ilgili etiketler Endonezya futbol maç Hastane müsabaka izdiham

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Sahte araç satış ilanları ile 70 milyon TL topladılar... O dolandırıcılar işte böyle yakalandı!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, nitelikli dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve kurulan örgüte üye olma suçlarına yönelik 15 ilde eş zamanlı düzenlenen 'Sibergöz-9' operasyonlarında toplam 37 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Bu şahısların oltalama siteleri üzerinden araç sigortası yapmak vaadiyle vatandaşlarla irtibat kurdukları tespit edilirken sahte ilanlar ile kapora bedeli talep ederek 49 kişiyi dolandırdıkları tespit edildi.