Endonezya'da futbol maçında izdiham! 100'den fazla kişi öldü! Can kaybı giderek artıyor...

Endonezya'da bir futbol müsabakasında taraftarlar arasında kavga çıkınca polis arbedeyi durdurmak için göz yaşartıcı gaz kullandı. Polisin bu hamlesi sonrası çıkan izdihamda 129 olarak açıklanan ölü sayısı giderek artıyor.

Doğu Java eyaletinin Malang şehrindeki Kanjuruhan Stadyumu'nda Persebaya Surabaya takımının Arema Malang'ı 3-2 yendiği lig maçının ardından iki rakibin taraftarları arasında çok sayıda kavga çıktı.

ÖLÜ SAYISI 174'E YÜKSELDİ

Yüzlerce taraftar, arbedeye müdahale eden polisin kullandığı biber gazından korunmak için çıkış kapısına koştu. Yaşanan büyük kaosta nefessiz kalarak boğulanlar ve ezilenler oldu. Stadyumda çıkan olaylarda 174 kişi hayatını kaybetti. 

Endonezya'da futbol maçında izdiham! 100'den fazla kişi öldü! Can kaybı giderek artıyor...

GÖZ YAŞARTICI GAZ PANİĞE NEDEN OLDU

Doğu Java Polis Şefi Nico Afinta, yaptığı açıklamada, gece geç saatlerde maçın sona ermesinden hemen sonra taraftar grupları arasında çıkan kavgaların çevik kuvvet polisinin göz yaşartıcı gaz kullanmasına neden olduğunu ve sıkılan gazın taraftarları paniğe sevk ettiğini söyledi.

Endonezya'da futbol maçında izdiham! 100'den fazla kişi öldü! Can kaybı giderek artıyor... - Resim : 2

ÖLÜ SAYISI ARTABİLİR

Afinta, 300'den fazla kişinin tedavi için bölgedeki hastanelere götürüldüğünü, ancak birçoğunun yolda ve tedavi sırasında öldüğünü kaydetti. Yaklaşık 180 yaralı arasında durumu ağır olanların bulunduğunu anlatan Afinta, ölü sayısının artabileceğini ifade etti.

Endonezya'da futbol maçında izdiham! 100'den fazla kişi öldü! Can kaybı giderek artıyor... - Resim : 3

Endonezya'da futbol maçında izdiham! 100'den fazla kişi öldü! Can kaybı giderek artıyor... - Resim : 4

Endonezya'da futbol maçında izdiham! 100'den fazla kişi öldü! Can kaybı giderek artıyor... ile ilgili etiketler Endonezya maç futbol polis izdiham ölü göz yaşartıcı bomba

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

Sahibinden kaçan kurbanlık hayvan çatıya çıktı! Çıktığı damdan düşen hayvan kameraya böyle yansıdı

Konya'nın Kadınhanı ilçesinde kurban kesimi için hazırlanan büyükbaş hayvan, sahibinin elinden kaçarak çatıya çıktı. Çıktığı damdan düşen hayvanın güçlükle yakalandığı anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.