SSK ve Bağ-Kur emeklilerine hafta sonu müjdesi! Aylık maaşlar gece 12'den sonra hesapta!

SSK ve Bağ-Kur emekli aylık maaşlarındaki yeni düzenleme kamuoyu ile paylaşıldı. Buna göre; aylık emekli maaşlarını bekleyen SSK ve Bağ-Kurlular hafta sonunda paralarını alıp alamayacaklarını merak etmektedir. Peki ama 15 Ocak bu gece 12’den sonra emekli maaşları hesaplara yatacak mı?

SSK ve Bağ-Kur kapsamındaki aylık emekli maaş ödemelerindeki yeni düzenleme belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nca, SSK ve Bağ-Kur aylıklarının ödeme günlerine ilişkin yeni bir düzenleme gerçekleştirildi.

Sosyal Sigorta İşlemleri Yönetmeliğinin 69. maddesinde yapılan değişiklik ile 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren hafta sonu ya da resmi tatil günlerine rastlayan aylık ödemelerinin aynı gün ödenmesine olanak sağlandı.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine hafta sonu müjdesi! Aylık maaşlar gece 12'den sonra hesapta!

15-16 Ocak 2022 hafta sonu emekli maaşı yatar mı?

1 Ocak itibariyle ödeme günlerinin cumartesi ve pazar günü ile resmi tatil günlerine rastlaması halinde herhangi bir değişiklik yapılmaksızın normal ödeme gününde yani zamanında ödenecek, yani tatil günlerinde de artık ödeme yapılacak.

Buna göre, 15 Ocak Cumartesi gece 12’den sonra dileyenler bankamatikten aylık maaşlarını hesaplarından çekebilecekler.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerine hafta sonu müjdesi! Aylık maaşlar gece 12'den sonra hesapta! ile ilgili etiketler SSK Bağ-Kur emekli maaş
GÜNÜN VİDEOSU

Hindistan'da korkunç kaza! 3 tren birbirine girdi: 288 ölü, 900'den fazla yaralı

Hindistan'da iki yolcu ve bir yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen katliam gibi kazada son belirlemelere göre 288 kişi öldü 900'den fazla kişi de yaralandı.