Zuckerberg 'ışınlama' için tarih verdi

70'lerin sonu 80'lerin başında bir fenomendi Uzay Yolu dizisi. Kaptan Kirk, Mr. Spock, Dr. McCoy ve daha fazlası haftada bir gün evlerimize konuk olur izleyenleri maceradan maceraya koştururdu. Lazer tabancaları, kablosuz iletişim aletleri, milyonlarca kilometrelik mesafeleri saniyeler içinde kat eden Atılgan'ı ile Uzay Yolu'nun belki de en çok arzulanan özelliği ışınlanmaktı. İşte o hayali kurulan ışınlanma gerçek oluyor. Hayatımıza gireceği tarihi ise Facebook'un kurucusu Zuckerberg açıkladı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg milyonlarca insanın hayali olan ışınlanma teklonojisinin hayatımıza gireceği tarihi "10 sene içinde toplantılara 'ışınlanarak' gideceksiniz" sözleri ile duyurdu.

Işınlanma teknolojisine ilişkin açıklamalarda bulunan Mark Zuckerberg, The Information'a verdiği röportajda "Sosyal deneyimlerin kutsal kasesi, bir başkasıyla birlikte bulunduğunuz hissini verebilmesinde yatıyor" diye konuştu.

Zuckerberg, geleceğin enformasyon platformunun sanal gerçeklik olacağını ve bu kapsamda artırılmış ve sanal gerçekliğe yatırım yapmanın mantıklı olduğuna inandığını ifade etti. 

"UÇAKLAR, ARABALAR DEVAM EDECEK"

“2021'deyiz, bitleri (veri depolamada en küçük dosya birimi) hareket ettirmek atomu hareket ettirmekten çok daha kolay” diye konuşan Zuckerberg sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tabii ki arabalar, uçaklar, tüm bunlar var olmaya devam edecek. Oysa daha fazla ışınlama gerçekleştirdiğimizde sadece yolculuğu ve bireysel olarak bizi yavaşlatan türden şeyleri kişisel olarak ortadan kaldırmakla kalmıyoruz, bunun aynı zamanda toplum ve genel bakımdan gezegen için de daha iyi olduğunu düşünüyorum”

Sanal gerçekliğe geçişin, dünya için de iyi olacağını, karbon salınımının ciddi oranda azalabileceğini vurgulayan Zuckberg açıklamasına "10 sene içinde toplantılara "ışınlanarak" gideceksiniz" diyerek devam etti.

Zuckerberg 'ışınlama' için tarih verdi

 “O AŞAMAYA VARMAYI ÇOK İSTİYORUM”

Sanal gerçekliğin gelişmesi gerektiğini vurgulayan Zuckerberg, geliştiricileri cezbetmesi için 10 milyon aktif kullanıcıya sahip olması ve büyük bir pazar haline gelmesi gerektiğinin altını çizdi.

Zuckerberg, “Bugün sanal gerçeklikte nerede olduğumuzu düşündüğümde, deneyime girebiliyoruz. Çok iyi oyunlar ve farklı deneyimler mevcut. Ama kendi gerçekçi avatarınıza sahip olduğunuz, biriyle gerçek göz teması kurabildiğiniz, avatarınıza yansıtılan gerçek ifadelerin yer aldığı aşamaya varmayı çok istiyorum” ifadelerini kulandı.

 

Zuckerberg 'ışınlama' için tarih verdi ile ilgili etiketler Mark Zuckerberg Facebook ışınlanma sanal gerçeklik
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.