Ziraat Katılım konut kredisini sıfır konutta yüzde 0.79'a çekti.

Ziraat Katılım'dan sıfır konutta son dakika hamlesi geldi. Banka sıfır konutta faiz oranını yüzde 0.79'a indirdi.

Geçtiğimiz haftalarda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sıfır konutlardaki faiz indirimine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

Bu konuda ilk adım Ziraat Katılım'dan geldi.

Ziraat Katılım, sıfır konutlarda finansman oranlarını 08.01.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 0.79 olarak açıkladı.

120 ay vade ile sınırlı olacağı açıklanan sıfır konut kredisi için azami 500 bin lira kullandırılacak.

Ziraat Katılım konut kredisini sıfır konutta yüzde 0.79'a çekti.

ALBAYRAK AÇIKLAMIŞTI

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak geçtiğimi 27 Aralık'ta yaptığı yaptığı açıklamada indirime ilişkin , "Kamu bankaları, '1 Ocak itibarıyla sıfır konut faizlerinde 0,99 olan oranı tarihi düşük seviyeler olan 0,79'a indirelim' diye bir teklifle geldiler, hayırlı olsun. Her iyileşmede bunu topluma yansıtmaya devam edeceğiz. Gerek inşaat gerek yan sektörler, bu manadaki maliyetler, faizler daha da düşecek. Kamu bankaları bunun öncülüğünü yapıyor. Piyasadaki diğer bankalar da yavaş yavaş geliyorlar" ifadelerini kullanmıştı

Ziraat Katılım konut kredisini sıfır konutta yüzde 0.79'a çekti. ile ilgili etiketler konut kredi ziraat katılım konut kredisi sıfır konut
GÜNÜN VİDEOSU

Yavuz Ağıralioğlu "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor" diyen Öztrak'ı ti'ye aldı!

İYİ Partili eski vekil Yavuz Ağıralioğlu katıldığı bir canlı yayında muhalefeti ti'ye aldı. Faik Öztrak'ın "AK Parti muhalefeti dağıtmak istiyor." sözlerini değerlendiren Ağıralioğlu, "Olağanüstü bir tespit. Demek ki siyasi zeka yenildikçe açılıyor" dedi.