Ziraat Bankası'nın yeni genel müdürü belli oldu

Ziraat Bankası'nın yeni genel müdürü belli oldu. Bugün görevini devredecek olan Hüseyin Aydın'ın yerine getirilecek isim Kamu Bankaları Genel Kurulu'nda ele alındı. Son dakika haberine göre, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü'ne Alpaslan Çakar getirildi. Toplantıda Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ile Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih'in görevine devam etmesi yönünde karar verildi.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevi sona erdi. 

Kamu Bankaları Genel Kurulu toplantısında alınan karar gereği Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü görevine Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olan Alparslan Çakar getirildi.

Hüseyin Aydın'ın bugün (26 Mart 2021) tarihinde görevini devretmesi ile birlikte, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi de tamamlanmış oldu.

Bu arada Vakıfbank ve Halkbank'ın yönetiminde ise değişiklik olmadı. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ile Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih'in görevine devam edecek.

Ziraat Bankası'nın yeni genel müdürü belli oldu

ALPASLAN ÇAKAR KİMDİR?

Alpaslan Çakar Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu. 1996 yılında Banka Müfettiş Yardımcısı olarak işe başlayan Çakar, Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2005 yılında Bölge Baş Müdürlüğü görevine atananan Alpaslan Çakar, Ağustos 2007 yılında Daire Başkanı oldu.

Çakar, sırasıyla Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı, Operasyonel İşlemler Genel Müdür Yardımcılığı, Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı ve Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Ocak 2016 Temmuz 2017 tarihleri arasında Dağıtım Kanalları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve getirilen Çakar, Temmuz 2017 Haziran 2018 tarihleri arasında Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürdü. Haziran 2018'de Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam eden Çakar, bu görevini bugüne kadar sürdürdü.

Ziraat Bankası'nın yeni genel müdürü belli oldu ile ilgili etiketler Ziraat Bankası Bankalar Birliği Halkbank VakıfBank alparslan çakar hüseyin aydın kamu bankaları
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dev posteri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne asıldı! "Yine Reis, Yeniden Reis"

Cumhurbaşkanlığı seçiminin sonuçlanmasının ardından bir grup, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterini astı. O anları kameraya alan bir vatandaşın "Yine Reis, Yeniden Reis" sloganları attığı görüldü.