'Zeytinime dokunma' eylemine katılan CHP'li başkanın zeytinlikleri katlettiği ortaya çıktı

Mudanya’nın zeytinlik alanlarını imara açan CHP’li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 'Zeytinime dokunma' eylemine katıldı. Türkyılmaz'ın, görev süresince 612 adet zeytinliğin vasfını değiştirerek arsaya çevirdiği, mahkeme kararlarını hiçe sayarak 107 parsele konut izni verdiği belirlendi.

Zeytin ve zeytinlik arazileriyle ünlü Mudanya'da, tam 612 zeytinliği vasıf değişikliği yaparak arsaya çeviren, ve 107 parsele mahkeme kararlarını hiçe sayarak konut izni veren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, kentte geçtiğimiz gün düzenlenen, "zeytinliğime dokunma" isimli eyleme katıldı.

Sabah'ta yer alan habere göre, CHP Mudanya İlçe Başkanlığının düzenlediği ve Cumhuriyet Halk Partisi Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'un da katıldığı "Zeytinime Dokunma" pankartlı basın açıklamasına katılan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, yaptığı açıklamada, "Sadece Mudanya'mızda değil ülkemizin her karışındaki zeytinliklerin, madencilik faaliyetlerine kurban edilmesi kabul edilemez. O ağaçların ve her birinin, dallarındaki kuşların, böceklerin, gölgesindeki bitkilerin yaşam hakkı için bu yanlış karardan bir önce dönülmesini istiyoruz" dedi.

MEMLEKET PARTİLİ MEHMET ER TEPKİ GÖSTERDİ

CHP'li Hayri Türkyılmaz'ın zeytin şovu yaptığını savunan Mudanya Belediyesi Memleket Partisi Meclis üyesi Mehmet Er, yaşanan duruma sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Er yaptığı paylaşımda, "Nesillerdir zeytincilikle uğraşan bir ailenin ferdi olarak bugün "Zeytin Ağacıma dokunma" diyerek şov yapanlara şunu soruyorum: Mudanya'mızda yapılan ve halen yapılmaya devam eden inşaatlar, patates tarlalarına mı dikildi? İmara açılan alanlar zeytinlik değil de soğan tarlası mı? Belediye, yapacağı kendi inşaatları için zemin etüdü yaptırırken iş makinalarının kırıp devirdiği ağaçlar ne olacak?" dedi.

'Zeytinime dokunma' eylemine katılan CHP'li başkanın zeytinlikleri katlettiği ortaya çıktı ile ilgili etiketler Bursa Mudanya zeytin ağacı zeytinlik hayri türkyılmaz