Zafer Kalkınma Ajansı’ndan KOBİ’lere 731 milyon liralık destek

Manisa, Uşak, Kütahya ve Afyonkarahisar illerine yönelik çalışan Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER) tarafından toplam 5 bin 609 yatırımcıya farklı konularda yatırım danışmanlığı yapıldı. İşte detaylar...

İbrahim Açar
İbrahim Açar

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan Zafer Kalkınma Ajansı (ZAFER), Manisa ilinde bugüne dek 5 bin 480'i yerli ve 129'u yabancı olmak üzere toplam 5 bin 609 yatırımcıya farklı konularda yatırım danışmanlığı yaptı.

Zafer Kalkınma Ajansı’ndan KOBİ’lere 731 milyon liralık destek

Proje Destek Bütçesi Artırıldı

Yatırımcılar içerisinde ajans danışmanlığında Manisa'da yatırım kararı alan firma sayısı 219 olarak belirlendi. Bu yatırımlarla 4 bin 168 istihdam ve yaklaşık 3,2 milyar TL sabit yatırım tutarı öngörülürken, ajans programları kapsamında toplam bin 443 proje başvuru yapıldı.
Başarılı olan bu projelere destek miktarı 731,5 milyon TL olup projelerin toplam bütçesi 1,2 milyar TL'ye ulaştı. Projelerin uygulanması ile beraber toplam bin 829 kişilik bir istihdam sağlandı. Aynı zamanda projeler kapsamında toplam 23 bin 199 kişi eğitim aldı.

E-spor Atölyesi Kuruldu

Akıllı Ürün ve Üretim Sistemleri Araştırma ve Eğitim Merkezi Güdümlü Projesi (MCBÜ-AKÜM) Proje kapsamında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi yerleşkesinde Ajans desteği ile “Akıllı Ürün ve Üretim Sistemleri Araştırma ve Eğitim Merkezi” kuruldu. 29,9 milyon TL bütçeli projeye Zafer Kalkınma Ajansı 17,8 milyon TL destek sağladı. Bölgedeki gençler başta olmak üzere ailelerine ve öğretmenlerine e-spor hakkında farkındalık kazandırılması, profesyonellerinin yetiştirilmesi ve kariyer imkânlarının geliştirilmesi için gerekli donanım ve aksesuarlara sahip bilgisayarların olduğu bir E-spor atölyesi kuruldu. Projenin toplam bütçesi 4,9 milyon TL ve sağlanan destek tutarı ise yaklaşık 2,5 milyon TL'dir.

Zafer Kalkınma Ajansı’ndan KOBİ’lere 731 milyon liralık destek ile ilgili etiketler ekonomi KOBİ
GÜNÜN VİDEOSU

Tartıştığı adamı zıpkınla vurdu: Yaralı şahıs isyan etti: "Silah sık, bıçakla, bu ne lan?"

İstanbul'da 'yok artık' diyeceğiniz bir olay yaşandı. Yeşilköy Sahili'nde çıkan tartışmada, bir şahıs diğerini bacağından zıpkınla vurdu. Yaralı şahıs ambulansa taşınırken "Silah sık silah, bıçakla, bu ne lan" diye isyan etti.