Yurtta 'şort' ve 'kısa pantolon' yasağı soruşturmasında flaş gelişme: Neden asıldığı ortaya çıktı!

Trabzon'daki Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) bulunan KYK yurdunda, kız öğrencilerin de yemek yediği yemekhane ve kantinin girişindeki kapıda yazan, "Kantin ve yemekhaneye şortlu ve kısa pantolonlu girmek yasaktır" yazısı olay olmuştu. Bakanlık olay sonrası soruşturma açtığını belirtirken ismi açıklanmayan ilgili kişi, yazıyı neden ve kimin talebi üzerine astığını açıkladı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ana kampüsündeki KYK'ya ait E Blok'taki erkek öğrenci yurdunda, kız öğrencilerin de akşam yemeklerini karma olarak yediği yemekhanenin girişine, 'Kantin ve yemekhaneye şortlu ve kısa pantolonlu girmek yasaktır' yazılı kağıt asıldı.

ÜNİVERSİTE REKTÖRÜLÜĞÜ AÇIKLAMA YAPTI: KTÜ İLE ALAKASI YOK

Öğrenciler tarafından sosyal medyada paylaşılan yazı tepki çekti. KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı sosyal medyadaki tepkiler üzerine açıklama yaparak, “Bu uygulamanın KTÜ ile alakası yok” ifadelerini kullandı.

BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Tepkiler üzerine bir süre sonra kağıt, asılı olduğu alandan kaldırıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı da ilgili yurt görevlileri hakkında idari soruşturma başlattı. Diğer bloklarda uygulanmadığı belirlenen yasak kararıyla ilgili personellerin savunmaları alındı.

KADIN PERSONELLERİN RAHATSIZLIĞI VE ŞİKAYETİ SONRASI ASILMIŞ

İsmi açıklanmayan görevlinin, yemekhanede çalışan kadın personellerin erkek öğrencilerin giyiminden rahatsız oldukları yönündeki şikayetleri üzerine yazıyı astığını ileri sürdüğü belirtildi.

Görevlinin, olayın bu kadar büyümesini beklemediğini ve pişman olduğunu dile getirdiği bildirildi.

Kurumdaki diğer ilgililerin de savunmalarının alınmasının ardından görevliler hakkında karar verileceği kaydedildi.

Yurtta 'şort' ve 'kısa pantolon' yasağı soruşturmasında flaş gelişme: Neden asıldığı ortaya çıktı! ile ilgili etiketler Trabzon Karadeniz yurt KYK yasak yazı
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...