Yurtdışına sığınma talebi için Türklerin ağzından kendini tehdit etti!

Mersin'de evinin kapısına ırkçı söylemler yazıldığı iddia edilen kişinin, yurtdışına yapacağı sığınma talebinin kabul olabileceği düşüncesiyle olayı kendisinin gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Şahıs tutuklandı.

Hainlikte sınır tanımayan şahsın Türkiye'den Avrupa'ya kaçabilmek için yaptığı sahtekarlığı polis ortaya çıkardı. 

'DEFOL, KÜRT, ALEVİ, ÖLÜM'

Edinilen bilgiye göre, 11 Eylül tarihinde Mersin'in merkez Yenişehir ilçesi Menteş Mahallesi’nde bir sitede yaşayan E.A., kapıcı dairesindeki evinin kapısına 'Defol, Kürt, Alevi, ölüm' şeklinde yazı yazılıp işaret konulduğu iddiasıyla polise başvurdu.

Sosyal medyada da yayınlanan olay büyük tepki çekerken, bazı basın yayın organlarında da haber oldu.

'TÜRKLER BENİ ÖLDÜRECEK' DİYEREK SIĞINMA ALACAKTI

Mersin Emniyet Müdürlüğünce olayla ilgili yürütülen soruşturma ve yapılan araştırma neticesinde, olayı gerçekleştiren kişinin ikamet sahibi E.A. olduğu belirlendi.

Gözaltına alınan şahsın emniyetteki ifadesinde, kaçak olarak yurt dışına çıkmayı planladığını, bu şekilde iltica talebinin kabul olacağını düşündüğünü, bundan dolayı yazıyı kendisinin yazdığı akabinde ihbarda bulunduğunu itiraf ettiği öğrenildi.

TUTUKLANDI

İşlemlerinin ardından 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik' suçlamasıyla adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

Yurtdışına sığınma talebi için Türklerin ağzından kendini tehdit etti! ile ilgili etiketler Mersin Irkçı Alevi Kürt ölüm sığınma ltca sahtekar hain not defol yalan

Sitene Ekle

GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...