Yurt dışından getirilen o cihazlara para alınacak

Yurt dışından ithalat ile getirilen, radyo, televizyon, video cihazı, uydu alıcısı gibi görsel ve işitsel cihazlardan ücret alınmasına karar verildi. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Karar 2020 yılı başından itibaren uygulanacak. İşte yurt dışından getirilecek elektronik cihazlardan alınacak ücretler...

Yurt dışından ithalat yoluyla getirilen televizyon, radyo, video ve birleşik cihazlar ile bunların dışındaki görsel ve işitsel yayınları alabilen cihazlar için bir defaya mahsus olmak üzere ve 2020 yılından itibaren geçerli olacak şekilde ücret alınmasına karar verildi.

Karar Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanarak yürürlüğe girdi.

İŞTE CİHAZLARDAN ALINACAK ÜCRETLER

Karara göre televizyonlarda 51 ekrana kadar 10 euro, 52 ekran-67 ekran arası 16 euro, 68 ekran-85 ekran arası 22 euro, 86 ekran-116 ekran arası 34 euro, 117 ekran-148 ekran arası 40 euro, 148 ekran ve yukarısı için 80 euro, oto televizyonu için ise 8 euro ücret alınacak.

Radyolarda ise cep tipi, 1 euro, saatli radyo ve radyolu saatler, bir müzik aleti üzerindeki radyolar, oyuncaklar üzerindeki radyolar ve ışıldaklar ve radyolu vantilatörlerden 1 euro, oto radyo alıcılarından 1 euro, taşınabilir radyo alıcılarından 2 euro ücret ödenecek.

Video cihazlardan ise 18 euro alınacak.

Set üstü medya kutuları ve her türlü uydu alıcı cihazlar içinse 7 euro ücret ödenirken, birleşik cihazlardan ise televizyon-radyo 9 euro, televizyon-radyo-teyp 13 euro, televizyon-video 19 euro, televizyon-radyo-video 21 euro ücret ödenecek.

Yurt dışından getirilen o cihazlara para alınacak ile ilgili etiketler Cumhurbaşkanı Resmi Gazete ithalat televizyon video radyo elektronik
GÜNÜN VİDEOSU

Bafa Gölü'nde pilotların kurtarılma anına ait görüntüler ortaya çıktı

Aydın Didim ilçesindeki yangına müdahale etmek için Bafa Gölünden su alırken bilinmeyen nedenle kırıma uğrayan Türk Hava Kurumu’na ait CL-125 tipi yangın söndürme uçağında bulunan personelin kurtarılma anları ortaya çıktı.