Yurt dışı ticaret müşavirleri iş dünyasından telefon bekliyor

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, iş dünyasına çağrı yaptı. Ticaret Bakanlığı’nın yurt dışı teşkilatında görevli Ticaret Müşavirleri ve Ataşelerinin 109 ülkede görev yaptığını belirten Bakan Bolat, “İthalatçı firma bilgileri dahil hedef pazarlara ilişkin pek çok konuda danışmanlık hizmeti vermekte, 2022 yılında iş dünyamızdan gelen 380.000'den fazla talebe yanıt vererek firmalarımıza destek olmakta” dedi. İşte detaylar...

İbrahim Açar
İbrahim Açar

Bolat, bakanlığın oluşturduğu internet tabanlı platformların iş insanlarının hizmetinde olduğunu belirterek, şöyle devam etti: "Ticaret Müşavirlerimiz ile Elektronik Sohbet Toplantıları" etkinlikleri ile görev yaptıkları ülkelere ilişkin bilgileri çevrimiçi olarak iş dünyamıza aktarmakta (tagm.ticaret.gov.tr).

Yurt dışı ticaret müşavirleri iş dünyasından telefon bekliyor

Kendilerine ulaşan alım talebi ve ihale bilgilerini Dış Talepler Bülteni" (distalep.ticaret.gov.tr) vasıtasıyla iş dünyamız ile paylaşmakta, görev yaptıkları ülkelere ilişkin güncel bilgileri (dtybs.ticaret.gov.tr/blog) sayfasından yayımlamaktadır.

Ticaret Müşavirliklerimize ve Ataşeliklerimize Bakanlığımızın Müşavire Danışın uygulaması (musaviredanisin.ticaret.gov.tr) üzerinden 7/24 erişim sağlanabilmektedir.

İş dünyamızı yurt dışı teşkilatımız ile iletişime geçmeye davet ediyoruz.”

Yurt dışı ticaret müşavirleri iş dünyasından telefon bekliyor ile ilgili etiketler ekonomi Ticaret Bakanlığı Ömer Bolat
GÜNÜN VİDEOSU

Tartıştığı adamı zıpkınla vurdu: Yaralı şahıs isyan etti: "Silah sık, bıçakla, bu ne lan?"

İstanbul'da 'yok artık' diyeceğiniz bir olay yaşandı. Yeşilköy Sahili'nde çıkan tartışmada, bir şahıs diğerini bacağından zıpkınla vurdu. Yaralı şahıs ambulansa taşınırken "Silah sık silah, bıçakla, bu ne lan" diye isyan etti.