Yunanistan'dan Ali Yeşildağ kararı! İade edilecek mi?

Yunanistan'da Yargıtay, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesini yolsuzlukla suçlayan Ali Yeşildağ'ın Türkiye'ye iade edilebileceğine karar verdi. Yeşildağ hakkında kararı ise Yunanistan Adalet Bakanı verecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine yönelik bazı suçlamalarla sosyal medyada tanınan Ali Yeşildağ hakkında Yunanistan'da Yargıtay iade kararı verdi. 

Yunanistan Kathimerini Gazetesi'nin haberine göre, mahkeme bugün açıkladığı kararında, 54 yaşındaki Ali Yeşildağ'ın Türkiye'ye sınır dışı edilmesine yönelik itirazını reddetti.

ADALET BAKANI ONAYLAYACAK

Haberde, kararın uygulanabilmesi için Yunanistan Adalet Bakanı Yorgos Floridis tarafından onaylanması gerektiği belirtilirken, ayrıca Yeşildağ ve ailesinin, iade kararına karşı bir üst yargı merciine başvurmayı planladığı ifade edildi.

Kasım 2023'te Türkiye-Yunanistan sınırını kaçak yollarla geçtiği iddia edilen Ali Yeşildağ'ın Ferecik'te yakalandığı bilgisine yer verilen haberde, Yeşildağ'a karşı Türk Interpol'ünün 1986'da 17 yaşındayken işlediği iddia edilen soygun ve cinayet suçlarından dolayı bir yakalama emri çıkardığı hatırlatıldı.

Kathimerini, Yeşildağ'ın 40 yılı aşkın bir süre boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesiyle yakın ailevi ve iş ilişkileri bulunduğuna vurgu yaparken, "Ancak 2023 yılında, hem kardeşleriyle hem de Türkiye Cumhurbaşkanı ile ilişkilerinin bozulduğu bir dönemde, Yeşildağ'ın YouTube videoları aracılığıyla Erdoğan'ı yolsuzlukla suçladığı" ifadesine yer verdi.

Yunanistan'dan Ali Yeşildağ kararı! İade edilecek mi? ile ilgili etiketler Yunanistan
GÜNÜN VİDEOSU

Körfez'de sel felaketi! Umman'da ölü sayısı 21'e yükseldi! Yarısı çocuk...

Umman ve Birleşik Arap Emirlikleri'ni vuran tarihi yağışlar, son 75 yılın en büyük sel felaketine yol açtı. Umman'dan gelen son bilgilere göre sel felaketinde ölenlerin sayısı 21'e yükseldi. Ölenler arasında servis araçları suya kapılan 10 öğrenci de bulunuyor.