Yunan polisi 'dur' ihtarına uymayan 16 yaşındaki gence ateş açtı

Yunanistan'da 16 yaşındaki bir genç polisin 'dur' ihtarına uymaması nedeniyle polis kurşunuyla yaralandı. Polisin gence ateş açması Yunan halkı tarafından tepkiyle karşılandı. Ülkenin bazı yerlerinde eylemciler polise molotofkokteyli ve taş fırlattı.

Yunanistan’ın Selanik kentinde meydana gelen olayda ‘dur’ ihtarına uymayarak kaçan 16 yaşındaki çocuk sürücü, polisin ateş açması sonucu ağır yaralandı. Başından yaralanan gencin yoğun bakımdaki tedavisinin sürdüğü öğrenilirken Yunanistan Emniyet Teşkikatı açıklama yaptı.

YUNAN EMNİYETİN AÇIKLAMASI TANSİYONU DÜŞÜRMEDİ

Yapılan açıklamada polisin genci satın aldığı benzinin parasını ödemeden ayrıldığı benzinlik çalışanının şikayeti üzerine takibe aldığı belirtildi. Gencin polis takibinden kurtulmak için tehlikeli bir şekilde araç kullandığı ve uyarıları dikkate almadığı vurgulanan açıklamada ayrıca polisin iki el ateş açarak sürücüyü durdurmaya çalıştığı savunuldu.

Yunan polisi 'dur' ihtarına uymayan 16 yaşındaki gence ateş açtı

EYLEMCİLER GÖSTERİ DÜZENLEDİ, 6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yaşanan olay sonrası başta başkent Atina olmak üzerinde çok sayıda bölgede eylemciler gösteri düzenledi. Eksarhia'da eylemciler, polise molotofkokteyli ve taş fırlatırken, polis biber gazıyla karşılık verdi. Yunan Devlet Ajansı AMNA'nın haberine göre, Selanik merkezindeki protestoda çıkan olaylarda 6 kişi gözaltına alındı.

Yunan polisi 'dur' ihtarına uymayan 16 yaşındaki gence ateş açtı - Resim : 2

 

Yunan polisi 'dur' ihtarına uymayan 16 yaşındaki gence ateş açtı ile ilgili etiketler Yunanistan
GÜNÜN VİDEOSU

Arjantin'de Merkez Bankası için cenaze töreni düzenlendi!

Arjantin'de yeni başkan Javier Milei'nin destekçileri Merkez Bankası'nın kapısında cenaze töreni düzenledi. Javier Milei, hiperenflasyonu sona erdirmek için "merkez bankasını kapatma" sözü vermişti.