Yumurtayı Kahvaltı Sofrasından Kaldırın! Ölüm Riskini Artırıyor

Şaşırtan araştırmalara bir yenisi daha eklendi. Kahvaltı sofralarında yeri her daim hazır bulunan yumurta özellikle çocuklar ve sporcuların sıklıkla tükettiği bir besin olarak biliniyor. Ancak uzmanlar yumurtanın faydalarından daha çok zararını gözler önüne serdi.

Yumurta kahvaltı sofralarındaki yerini kaybedebilir. Kemik sağlığı ve bağışıklık sistemi için vazgeçilmez olan yumurta annelerin çocuklarına özellikle tavsiyesi oldu. Ancak haşlanmış, kızartılmış ve çırpılmış yumurta sağlık için tehdit oluşturuyor. Yarım yumurtanın bile ölüm riskini artırdığı araştırmada yumurtanın sarısı adeta ölüme davetiye çıkarıyor.

Yumurtada bulunan yüksek yağın kolestrolü tetiklediğini söyleyen Çinli araştırmacılar, yumurtanın beyazını kullanmaları konusunda uyarılarda bulundu. Yapılan araştırmada ölüm nedenleri arasında yumurta ve kolestrol alımı, kardiyovasküler hastalık ve kanser oranlarında artışa neden oldu.

YUMURTA SARISI KOLESTROL NEDENİ!

Sağlık ve yumurta arasındaki ilişkiyi inceleyen uzmanlar, yumurta tüketiminin kolestrol yükselmesine neden olduğunu belirtti. Yumurta sarısı özellikle kolestrol yükselmesine neden oldu.

Yumurtayı Kahvaltı Sofrasından Kaldırın! Ölüm Riskini Artırıyor

YUMURTANIN BEYAZINDA KOLESTROL YOK!

Orta büyüklükte bir tavuk yumurtasının beyazında kolesterol yoktur ve sarısında yaklaşık 186 mg bulunur.

YUMURTA NASIL PİŞİRİLMELİ?

Vitamin ve minerallarin yanısıra protein kaynağı olan yumurtanın nasıl pişirilmesi konusunda uzmanların tavsiyesi de var. Yumurta sayısının bir sınırı yok ancak tuz ve yağ eklemeden pişirmeyi tavsiye ediyorlar.

Yumurtayı Kahvaltı Sofrasından Kaldırın! Ölüm Riskini Artırıyor ile ilgili etiketler Sağlık Bakanlığı
GÜNÜN VİDEOSU

Şampiyon Galatasaray, Florya'da taraftarıyla buluştu! Muhteşem kutlama

Süper Lig'de bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan Galatasaray, Ankara deplasmanından evi Florya'ya döndü. Galatasaray’da futbolcular, teknik ekip ve yönetim kurulu üyeleri, şampiyonluğu Florya Metin Oktay Tesisleri’nde sarı-kırmızılı taraftarlarla kutladı.