YSK, 47 ilde memur alımı yapacak! İşte başvuru ayrıntıları!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 47 ilde toplam 51 kadrolu memur alımı yapacak. Başvurular lise, önlisans ve lisans mezunları arasında yapılacak, başvuru şartları ve detaylar belirlendi.

YSK İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan açıktan personel alım ilanına göre, başvurular 8 Aralık 2023 tarihinde başlayacak ve 17 Aralık 2023 tarihinde sona erecek. Başvurular e-Devlet üzerinden "Yüksek Seçim Kurulu-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım” hizmeti veya Kariyer Kapısı internet adresinden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) elektronik olarak yapılacak. Şahsen başvuru alınmayacak, posta veya diğer yollarla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

YSK, 47 ilde memur alımı yapacak! İşte başvuru ayrıntıları!

Başvuru için adayların KPSS puanı, mezuniyet, adli sicil, askerlik ve kimliğine dair bilgiler e-Devlet üzerinden ilgili kurumların web servisleri aracılığı ile temin edilecek. Adaylar her bir kadro ve ünvan için yalnızca bir adet başvuru yapabilecek. Başvurular tamamlandıktan sonra adaylar "Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmelidir.

YSK MEMUR BAŞVURU ŞARTLARI

 • Türk vatandaşı olmak,
 • 657 sayılı Kanun'un 40 ıncı maddesinde belirtilen yaş şartını taşımak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Türk Ceza Kanunu'nda belirtilen suçlardan mahkum olmamak,
 • Askerlik durumu bakımından; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik hizmetini tamamlamış olmak,
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

 

KPSS ŞARTLARI

 • Lisans mezunları için KPSSP3,
 • Ön lisans mezunları için KPSSP93,
 • Orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türlerinden en az 70 puan almış olmak.

 

ÖZEL ŞARTLAR

 • Arşiv Memuru, Santral Memuru ve Zabıt Katibi kadrolarına atanabilmek için en az lise veya dengi okul mezunu olmak.
 • Teknisyen kadrolarına atanabilmek için orta öğretim kurumlarının, bilişim teknolojileri alanı ve dallarından veya elektrik-elektronik teknolojisi alanı ve dallarından mezun olmak.

Başvuruda bulunan ve gerekli şartları sağlayan adaylardan KPSS başarı sırasına göre atama yapılacak kadro sayısının beş (5) katı aday sözlü sınava çağrılacak. Sınav süreci Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden takip edilebilecek ve sözlü sınavda başarılı olabilmek için belirlenen kriterlere uygun bir performans sergilemek gerekecek.

Sözlü sınavda başarılı olan adaylar, atanacak kadronun gerektirdiği puan ortalamasının en az 70 olması şartını yerine getirmelidir. Sözlü sınav tarihleri Başkanlığın resmi internet sitesinden duyurulacak olup, sınav hakkını kaybetmek istemeyen adayların belirlenen tarihlerde sınava katılmaları önemlidir.

YSK, 47 ilde memur alımı yapacak! İşte başvuru ayrıntıları! ile ilgili etiketler YSK
GÜNÜN VİDEOSU

Ataşehir'de 2 kişinin canına mal olan yakıt tankerinin patlama anı kamerada!

Ataşehir'de 2 kişinin ölümüne neden olan yakıt tankerinin patlama anına ait görüntüler ortaya çıktı.