YouTube'a yeni özellik!

Herkesin merakla beklediği bir özelliği daha YouTube hayata geçiriyor. Google tarafından yapılan duyuruya göre YouTube'da "Herkese açık kullanıcı adı" verilen özellik aktif hale getirilecek. Bu özellik bildiği üzere Twitter ve İnstagram’da da kullanılıyor.

YouTube içerik oluşturan kişilerin hesabına daha kolay bir şekilde ulaşabilmesi adına yeni bir özelliğini devreye soktu. "Herkese açık kullanıcı adı"nı kullanmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Google, “YouTube’da herkese açık kullanıcı adlarını kullanıma sunuyoruz. Bu, içerik üreticileri ve diğer kullanıcıları bulup etkileşim kurmanızı sağlayacak yeni bir özelliktir. Herkese açık kullanıcı adları, kanal adlarından farklıdır ve her kanal için benzersizdir" ifadelerini yer verildi.

Herkese açık kullanıcı adları, kanalınızın ana sayfası, arama sonuçları, Shorts akışında yorumlar ve topluluk gönderileri gibi bölümlerde kullanılabiliyor. Ayrıca herkese açık kullanıcı adı, YouTube dışında tanıtımlarda da kullanılabilecek.

Şirketten konu hakkında daha detaylı olarak verilen bilgiler ise şöyle:

“Herkese açık kullanıcı adları, platformda içerik üreticileri bulmanıza ve onlarla bağlantı kurmanıza olanak tanır. Kanal adlarından farklı bir işleve sahip olan herkese açık kullanıcı adları, benzersiz ve kısa kanal tanımlayıcılarıdır. Herkese açık kullanıcı adlarının başında “@” simgesi bulunur. Örneğin, @youtubecreators."

 

YouTube'a yeni özellik! ile ilgili etiketler YouTube Google
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.