YÖKDİL/1 sonuçları açıklandı! ÖSYM duyurdu! İşte YÖKDİL sınav sonucu ve puan bilgisi sorgulama ekranı

YÖKDİL sonuçları ve puan sorgulama ekranı ÖSYM tarafından erişime açıldı. İşte ÖSYM YÖKDİL/1 sonuç sorgulama ekranı...

YÖKDİL sonuçları açıklandı. Sınava katılan adaylar merakla sonuç açıklamasını bekliyordu. İşte YÖKDİL sonuçları...

YÖKDİL sonuç ekranı erişime açıldı. ÖSYM konuyla ilgili yaptığı duyuruda 26 Mart 2023 tarihinde uygulanan 2023 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı’nın (2023-YÖKDİL/1) değerlendirme işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

YÖKDİL SONUÇ SORGULAMA SAYFASI

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

YÖKDİL SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YÖKDİL/1 SINAVI CEVAP KAĞITLARI ERİŞİME AÇILDI

ÖSYM'den konuyla ilgili gelen açıklama şu şekilde;

"26 Mart 2023 tarihinde uygulanan 2023 Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2023-YÖKDİL/1) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunmasıyla elde edilen cevapları ile soruların doğru cevapları, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 14 Nisan 2023 tarihinde saat 11.15'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunmasıyla elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebilecektir. Ayrıca adaylar; aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebilecektir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir."

YÖKDİL/1 sonuçları açıklandı! ÖSYM duyurdu! İşte YÖKDİL sınav sonucu ve puan bilgisi sorgulama ekranı ile ilgili etiketler YÖKDİL
GÜNÜN VİDEOSU

Tefeciler Seçil Erzan'ı boş araziye götürüp tehdit etti! Yüzü gözü şiş halde ne derlerse tekrarladı

"Fatih Terim Fonu" ile milyonlarca dolarlık vurgun yapan bankacı Seçil Erzan'ın tefeciler tarafından tehdit edildiği görüntüler ortaya çıktı. Erzan'ın, evinden alınıp boş araziye götürüldüğü videoda yüzü gözü şiş halde tefeciler ne söylerse tekrar ettiği görüldü.