YÖK Başkanı Özvar duyurdu: Üniversitelerde devam şartı aranmaksızın yüz yüze eğitim verilecek

YÖK Başkanı Özvar, 3 Nisan itibarıyla bahar dönemine mahsus olarak üniversitelerde uzaktan öğretimle birlikte isteyen öğrencilere devam şartı aranmaksızın sınıflarda yüz yüze eğitim verilebileceğini açıkladı.

YÖK Başkanı Erol Özvar, 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar dönemine ilişkin yeni kararları açıklamak üzere basın toplantısı düzenledi.

YÖK Başkanı Özvar'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Deprem bölgesinde bulunan üniversitelerinde görev yapan idari personel sayısı ise 30 bin civarındadır. Depremde 148 akademik ve idari personelimiz de hayatını yitirmiştir. Vefat eden öğrencilerimize ve personellerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 4 binanın yıkık 127 binanın ağır hasarlı, 642 binanın hasarsız olduğunu görüyoruz.

Kampüslerimiz daha iyi durumdadır. Birçok yerde kamu hizmetleri bu kampüslerde devam etmektedir.

Depremin etkilerini azaltmak için büyük çaba göstererek tedbirler aldık. 17 Şubat 2023 tarihinde  eğitim öğretimin uzaktan yürütülmesine karar vermiştik.

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

YÖK olarak 30 Mart itibariyle aldığımız yeni kararları paylaşmak için sizlerleyiz. 3 Nisan itibariyle eğitim öğretim bahar dönemine mahsus olmak üzere devam şartı aranmaksızın yüz yüze eğitim verilebilmesine karar verilmiştir.

SINAVLAR ÇEVRİM İÇİ YAPILACAK

Bahar dönemindeki ara sınavların şeffaflık ve denetlenebilirlik ilkesi esas alınarak uzaktan öğretim yöntemleriyle çevrim içi yapılacak.

YÖK Başkanı Özvar duyurdu: Üniversitelerde devam şartı aranmaksızın yüz yüze eğitim verilecek ile ilgili etiketler YÖK
GÜNÜN VİDEOSU

Starbucks protestocusu önce kahve içenlere küfür etti sonra polise tokat attı

Niğde’de İsrail'i protesto amacıyla Starbucks'ta oturanları protesto etmek isteyen bir şahıs, müşterilere küfür ve hakaret edince tartışma çıktı. Olay yerine gelen polise de saldıran şahıs gözaltına alındı.