Yoğun bakımda emzirme skandalı

Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi gören bebeğinin emzirilmek için yanlışlıkla Suriyeli bir kadına verildiğini iddia eden Rizeli anne, olayla ilgili suç duyurusunda bulundu

Rizeli bir annenin Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi gören bebeğinin Suriyeli bir anne tarafından emzirildiğinin anlaşılması üzerine konu yargıya taşındı. Edinilen bilgiye göre, E.M. (32) isimli anne 12 Ekim 2016 tarihinde Rize’deki özel bir hastanede biri kız biri erkek ikiz bebek dünyaya getirdi. Bebeklerden kız olarak dünyaya gelen H.M., bağırsak sorunları nedeniyle hastanenin Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde tedavi altına alındı. Anne E.M.’nin beyanına göre, 18 Ekim günü saat 21.00’de çocuğunu emzirmek için yoğun bakım servisine gittiğinde görevli hemşire G.A. tarafından annesi olmadığı gerekçesi ile bebeği kendisine teslim edilmedi. İddiaya göre görevli hemşire E.M.’ye bebeğin Suriyeli bir anneye ait olduğunu ve bir süre önce Suriyeli anne tarafından emzirildiğini söyledi.

HEPATİT-B VİRÜSÜNE RASTLANDI

Anne E.M.’nin itirazı üzerine yapılan incelemede kolundaki künyesi alınmış olan bebeğin E.M.’nin bebeği olduğu ve yanlışlıkla devlet hastanesinde doğum yapan bir Suriyeli anneye teslim edilerek emzirildiği ortaya çıktı. Konuyla ilgili şikâyetçi olan E.M. her iki bebekten ve bebeğini emziren Suriyeli anneden kan örnekleri alınarak inceleme yapılmasını istedi. E.M.’nin iddiasına göre Suriyeli kadının bebeğinde Hepatit-B virüsüne rastlanıldı. E.M. bunun üzerine Rize Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığı’na ayrı ayrı şikâyet başvurularında bulunarak konuyu yargıya taşıdı. Rize Kamu Hastaneleri Genel Sektereterliği’nden konuyla ilgili alınan bilgide, bebeklerin karıştırıldığı iddialarının doğru olduğu, konuyla ilgili adli ve idari incelemenin devam ettiği bildirildi. E.M. tarafından yoğun bakım servisinden alınan bebeğin tedavisi Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde sürüyor.

Habertürk

Yoğun bakımda emzirme skandalı ile ilgili etiketler Haber
GÜNÜN VİDEOSU

Seçim gününü kana bulayacaklardı! MİT ve Emniyet'ten DEAŞ operasyonu: Teröristler yakalandı...

28 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde eylem hazırlığında oldukları tespit edilen 6 DEAŞ Terör Örgütü üyesi MİT ve Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.