YKS'ye girecek öğrenciler için yeni düzenleme...

YKS'ye girecek öğrencilerin işlemlerini gerçekleştirebilmesi için 30 Mayıs Cumartesi günü saat 10:00 ile 17:00 arasında nüfus müdürlükleri açık olacak.

YSK'ye giren öürenciler için nüfus müdürlüklerinde yeni bir düzenlemeye gidildi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada 30 Mayıs Cumartesi günü müdürlüklerin açık oolacağı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı;

"Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 30 Mayıs Cumartesi günü 15 yaşını tamamlayanların kendileri ile birlikte ana, baba, veli veya vasisi; T.C. kimlik kartı başvurusunda bulunmakla sınırlı olmak, sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla sınava başvurulduğunu gösterir fotoğraflı belge ile 10.00-17.00 saatleri arasında sokağa çıkabileceklerdir. Öğrencilerimizin mağdur olmaması için başvurudan önce T.C. kimlik kartı bedellerinin PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi (https://ivd.gib.gov.tr) adresinden yatırılması ve son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile bulundukları yer il veya ilçe nüfus müdürlüklerine randevusuz olarak müracaat etmeleri gerekmektedir”

YKS'ye girecek öğrenciler için yeni düzenleme... ile ilgili etiketler YKS Sınav Nüfus Müdürlüğü
GÜNÜN VİDEOSU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin dağıldığını gözyaşlarıyla duyurdu

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.