YKS'de ikinci oturum tamamlandı: Üçüncü ve son oturum başladı!

ÖSYM tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonunda ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) tamamlandı. 15.45 itibarıyla ise üçüncü ve son oturum olan Yabancı Dil Testi (YDT) başladı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonunda 10.15'te başlayan ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) tamamlandı. 

AYT'de Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testinde 40 soru, Sosyal Bilimler-2 Testinde 40 soru, Matematik Testinde 40 soru, Fen Bilimleri Testinde 40 soru adaylara yöneltildi.

ÜÇÜNCÜ OTURUM YDT BAŞLADI

Üçüncü ve son oturum Yabancı Dil Testi (YDT) de saat 15.45 itibarıyla başladı. Bu sınavda aadaylara 120 dakika süre verilecek. Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce ve Rusça dillerinde yapılacak sınavda toplam 80 soru yer alacak.

Bu yıl YDT'de İngilizceden 316 bin 572, Arapçadan 13 bin 774, Almancadan 4 bin 705, Fransızcadan 1745, Rusçadan 1218 kişi sınava girecek.

 

YKS'de ikinci oturum tamamlandı: Üçüncü ve son oturum başladı! ile ilgili etiketler Sınav YKS
GÜNÜN VİDEOSU

Giresun'da fırtına etkisiyle deniz taştı! Mini tsunami dehşeti kamerada...

Giresun'da etkili olan fırtına nedeniyle deniz taştı. Mini tsunami yaşanan Tirebolu ilçesinde o anlar saniye saniye kameralara kaydedildi.