YKS 2024 başvuru tarihi açıklandı mı? YKS başvuru ücretleri ne kadar? YKS başvuru son tarih ne zaman?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru tarihi açıklandı mı? Öğrenciler büyük bir merakla üniversite giriş sınavı başvurularını nereye ve nasıl yapacaklarını araştırıyorlar. YKS başvuru tarihi nedir? 2024 YKS başvuru ücretleri ne kadar?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) takvimi açıklandı. Başvuru işlemleri için ise geri sayım başladı. 2024 YKS sınavı öncesi başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak merak ediliyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan sınav takvimi belli oldu ve sınav başvuru tarihi araştırılmaya başlandı?

ÖSYM sınav takvimi ile birlikte başvuru tarihleri de netlik kazandı. Güzel bir üniversitede okuma hayali olan bu yıl yapılacak YKS sınavlarına hazırlıklarını sürdüren öğrenciler başvuruların başlamasını bekliyorlar. Peki, 2024 YKS başvuruları ne zaman başlayacak, 2024 YKS başvurusu nasıl yapılır?

2024 ÜNİVERSİTE SINAVI NE ZAMAN?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanan 2024 Sınav ve Sonuç Açıklama Takvimi'ne göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 8-9 Haziran 2024'te yapılacak.

Üniversiteli adayları, 8 Haziran’da Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT), 9 Haziran’da ise Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) girecek.

2024 YKS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

ÖSYM tarafından yayımlanan 2024 sınav takvimi sonrasında YKS başvuru ve geç başvuru tarihleri de belli oldu.

Buna göre; YKS başvuruları 1-26 Şubat 2024 tarihleri arasında alınacak. Geç başvurular ise 5-7 Mart 2024 tarihleri arasında yapılacak.

YKS BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

2024-YKS adayları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) mobil uygulaması üzerinden sınav başvurularını gerçekleştirebilirler.

Fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı ve e-Devlet şifresi olan adaylar, başvuru merkezlerine gitmeden ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (AİS) kendileri çevrimiçi kayıt yaptırabilir ve sınavlara başvurularını bireysel olarak elektronik ortamda gerçekleştirebilirler.

YKS 2024 başvuru tarihi açıklandı mı? YKS başvuru ücretleri ne kadar? YKS başvuru son tarih ne zaman? ile ilgili etiketler YKS
GÜNÜN VİDEOSU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Arda Güler'in golüne olay yorum!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Milli Futbol Takımı'nın Gürcistan'ı 3-1 mağlup ettiği maçın ardından soyunma odasında Ay-Yıldızlılar'la telefon görüşmesi yaptı.