Yılmaz Vural: Türk ve Müslümansan Avrupa'da yerin yok

Türk futbolunun renkli ismi Yılmaz Vural, Avrupa'nın bazı konularda tutucu olduğuna değindi.

Türk futbolunun tecrübeli teknik direktörü Yılmaz Vural, Ferit Ömeroğlu’nun sunduğu Gençlik Odası TV internet programının konuğu oldu. Vural Avrupa futbolu ve Avrupalı bakış açısıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Eğitimini Avrupa'da tamamlayan Vural, Avrupa'da kalmak ile ilgili düşünceleri hakkında, "Avrupa'da sen kalmayı düşünürsün ama Avrupa istemiyor ki seni. Türk ve Müslümansan Avrupa'da yerin yok. Avrupalı seni çok önemli görevlere getirmeyi hiç düşünmüyor. Orda şöyle bir mantık var, ne kadar demokratik görünürlerse görünsünler hele şu dönemde inanılmaz bir sağ akım var. Her ülke artık bu söylemlerle ayakta kalmaya çalışıyor. Dolayısıyla Avrupa bizden daha tutucu. Kendinden olmayanı önemli görevlere getirmeye yeltenmiyor, kendi milletine öncelik tanıyor. Yetmediği yerlerde yabancıyı işe sokmaya çalışıyor.

Bizde tam tersi. Hem orada reddediliyoruz hem burada. Nereye gideceğiz bilmiyorum. Ama biz maalesef -demek durumunda kalıyorum-, Türk ve Müslümanız. Ve çok şükür bununla da gurur duyuyoruz. Bu anlamda Türk olmak Müslüman olmak bizleri çok hoşnut kılıyor. Ama bu bizim kendi içimizde olan olay. Maalesef katılamıyoruz. Dışarıda böyle bir sıkıntımız var." ifadelerini kullandı.

Yılmaz Vural: Türk ve Müslümansan Avrupa'da yerin yok ile ilgili etiketler Yılmaz Vural
GÜNÜN VİDEOSU

Sidney'de ayin sırasında kan donduran olay! Gazze ile ilgili vaaz veren piskopos bıçaklandı...

Avusturalya’nın Sidney kenti yakınlarında vaaz veren piskopos, Gazze’deki deneyimlerini anlatıp, Gazze’de küçük çocukların öldürülmemesi gerektiğini belirtirken bıçaklı saldırıya uğradı. O anlar saniye saniye YouTube'da canlı yayınlandı.