Yıllar önce açıklamıştı... Cüneyt Arkın'ın vasiyeti duygulandırdı

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden ünlü sanatçı Cüneyt Arkın, kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği hastanede bu sabah hayata veda etti. Ani ölümüyle sevenlerini yasa boğan Cüneyt Arkın'ın vasiyeti de ortaya çıktı. İşte Cüneyt Arkın'ın yıllar önce açıkladığı vasiyeti...

Usta oyuncu Cüneyt Arkın dün gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş, Ulus'ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı. Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 85 yaşındaki oyuncu burada hayatını kaybetti. Türk sinemasına damga vuran, yüzlerce filmde rol alan ve çok sayıda ödülü bulunan Cüneyt Arkın'ın vefatı sevenlerini yasa boğdu. 85 yaşında aramızdan ayrılan Arkın, 300'den fazla filmde rol aldı. Cüneyt Arkın, 12 yıl önce verdiği bir röportajda vasiyetini açıklamıştı.

İşte Cüneyt Arkın'ın vasiyeti...

Cüneyt Arkın'ın vefatı sonrası vasiyeti ortaya çıktı. Cüneyt Arkın, daha önce Bilal Özcan'ın 'Laf Aramızda' programına katılmış, sohbet esnasında vasiyetini açıklamıştı.

''PARANIN VE ŞÖHRETİN KIYMETİNİ BİLEMEDİK''

Kazandığı paralarla hiç yatırım yapmadığını söyleyen Akın, "Biz paranın da şöhretin de kıymetini bilmedik. Bir dükkan bir şey yapmadık. Bilmiyorum çok uzun yaşarsam sefalet içinde kalabilirim, ölebilirim. Ya çalışacaksın ya bir yerden para gelecek. Yalnız benim bir huyum vardır babamdan kalma, '3 kuruş kazanırsan bir kuruşunu biriktireceksin' derdi. Biriktirdim. Ancak bir yatırım yapmadık, akıllılık yapmadık. Hazır para ne kadar dayanır ki. İyi ki biriktirmişim iyi ki. Levent'te oturduğum eve güveniyordum. Onu sattığım zaman karı koca başımızı sokacağımız bir ufak yerimiz olabilirdi. Kalan parayla da yaşardık. Sit alanı ilan etmişler orayı. Yani benim evim 5 liraysa 1 liraya satamıyorsun şimdi alan da bir şey yapamaz çünkü. Yalnız bir şey var. Ben köylüyüm zorluklarla baş etmeyi severim..." ifadelerini kullanmıştı.

 
''BENİ ANNEMİN BABAMIN YANINA GÖMÜN''

Atlara olan düşkünlüğüyle de bilinen Cüneyt Arkın bir zamanlar katıldığı bir programda vasiyetini açıklamıştı. Usta sanatçı, "Atım Hasretim'in yanına gömülmek istemiştim. Ama sonra çok yanlış anlaşılır diye korktum. Beni 'Anne babamın yanına gömün' dedim" ifadelerini kullanmıştı.

 

Yıllar önce açıklamıştı... Cüneyt Arkın'ın vasiyeti duygulandırdı ile ilgili etiketler Cüneyt Arkın vasiyet
GÜNÜN VİDEOSU

İşte Ankara'da meydana gelen patlama anı!

Ankara'da İçişleri Bakanlığı binası önünde saldırı hazırlığındaki iki terörist etkisiz hale getirildi. Teröristlerden biri üzerindeki bombayı patlattı. O anlar kameralara yansıdı.