"Burası Kürdistan, diyen alçakla niye dalga geçemedin!"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in engelli bir vatandaşla dalga geçmesine en sert tepki MHP lideri Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek'ten geldi. Çiçek, Akşener'e "Burası Kürdistan, diyen alçakla niye dalga geçemedin!" diye çıkıştı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ziyaret ettiği her ilde, kendisi ya da beraberindeki parti yöneticileri ile vatandaşlar arasında gerginlik yaşanıyor.

Akşener, son olarak Kahramanmaraş'ın Göksun ilçelerinde esnaf ziyareti sırasında engelli bir vatandaş ile alay etti.

650 lira engelli maaşıyla geçimini sağladığını anlatan vatandaşın, "Askerlerimize kurşun sıkan, müdahale edenlerle yürüyorsunuz ya o bizi çok üzüyor." sözlerine, "Öncelikle 650 lirayla harika bir hayat yaşıyormuşsun, ne kadar güzel. Harika, sen buna devam et." diyen Akşener'in bu çıkışı tepki topladı.

Akşener'i bu sözleri nedeniyle çok sert ifadelerle eleştiren Türkgün yazarı ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek, "“Buranın adı Kürdistan” diyen alçakla niye böyle dalga geçemedin, ona “Sen burayı Kürdistan olarak tarifleyebilirsin” onayını verdin ve sonra o alçak gözaltına alındı diye Genel Başkan Yardımcın Salim Ensarioğlu niçin ona “geçmiş olsun” mesajı yayınladı? Gücünüz %80 engelli vatandaşımızla dalga geçmeye geldi mi maşallah dilin pabuç gibi oluyor." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti liderine, 1970 yılında şehit edilen Yusuf İmamoğlu anısına, aynı yıl Mustafa Öztürk tarafından yazılan "Leke" şiiri ile seslenen Çiçek o şiirden şu dörtlüğü paylaştı;

“Ey gönüllü bayraktar, ey devşirme dölleri!
İleri, biraz daha, biraz daha ileri.
İhanet oyununda, peşrev çekenler bu kez
Bilsinler ki bu toprak, hainleri hiç sevmez!”

İşte Yıldıray Çiçek'in "İyi maskeli kötülük ve ihanet saçanlar!" başlığını taşıyan köşe yazısı;

 "Kötü yüreklilerin partisi İP’in Genel Başkanı Meral Akşener ve avanesi kendilerini HDP, terörist Demirtaş ilişkisi konusunda eleştiren vatandaşlara yönelik muamelede kimseyi şaşırtmıyor. Lütfü Türkkan İP Grup Başkanvekili sıfatı taşırken PKK’nın parçalara ayırarak şehit ettiği çobanın ağabeyine çok ağır küfür ederek bu konuda zirveye çıkmıştı.

Geçen gün de Kahramanmaraş ilimize ziyarette bulunan Meral Akşener, 650 TL ile geçinebildiğini söyleyen %80 engelli bir vatandaşımızın “Askerlerimize kurşun sıkan, müdahale edenlerle yürüyorsunuz ya o bizi çok üzüyor. Bu yolda yürümeseniz de sade ve özgün, dimdik, tertemiz bir yolda yürüseniz bu sizin için daha iyi olmaz mı?” tepkisine “Öncelikle 650 lirayla harika bir hayat yaşıyormuşsun, ne kadar güzel. Harika, sen buna devam et” şeklinde dalga geçen bir cevap verdi.

Yüzsüzlüğe, pişkinliğe, cambaza bak oynamaya bakar mısınız?
Meral Akşener’in yaptığı “Ben ne diyorum, tamburam ne söylüyor…” hâli değil de nedir?

Vatandaş hâline şükrederek, hiçbir hakaret etmeden, kibar kibar, efendi efendi “HDP ile ittifak yapma, onları Kürtlerin temsilcisi görme, terörist Demirtaş ile kahvaltı hayal etme” mealinde “Askerlerimize kurşun sıkanlarla yürüme” diyor. Heval Meral’in verdiği cevaba bak?

Adam “HD(P)KK ile iş tutma” diyor, Heval Meral de “Dam üstünde saksağan vur beline kazmayı” şeklinde olaya yaklaşıyor.

Vatandaşın ekonomik durumu bunların en büyük istismar alanı ya, adam “HD(P)KK ile iş tutma” derken, bu da adamın hâline şükrettiği 650 TL üzerinden ihanetini kapatmaya çalışıyor.
 
Heval abla, sen ekonominin hâlini kötülerken adam sana gelip “Ekonomi iyi, ben 650 TL’ye geçiniyorum” mu dedi de, başka soruya, başka eleştiriye sen “650 TL’ye harika hayat yaşamaya devam et” diye cevap veriyorsun?

“Buranın adı Kürdistan” diyen alçakla niye böyle dalga geçemedin, ona “Sen burayı Kürdistan olarak tarifleyebilirsin” onayını verdin ve sonra o alçak gözaltına alındı diye Genel Başkan Yardımcın Salim Ensarioğlu niçin ona “geçmiş olsun” mesajı yayınladı?

Gücünüz %80 engelli vatandaşımızla dalga geçmeye geldi mi maşallah dilin pabuç gibi oluyor.

Engelli vatandaşla dalga geçen Heval Meral, terörist Demirtaş ile evinde yapacağın kahvaltı kaç TL’ye mal olacaktı? Kahvaltı maliyetini TL üzerinden mi yoksa dolar üzerinden mi hesaplıyorsunuz?

İttifak ortaklığı yaptığın HD(P) KK’nın yarattığı terörün bu ülkeye bütçe açısından neye mal olduğunu biliyor musun Heval abla?

Evinde kahvaltıya davet ettiğin terörist Demirtaş, Hendek-Çukur- Kobani olaylarını bizzat azmettirerek, organize ederek bu ülkenin bütçesine ne kadar zarar verdi biliyor musun Heval abla?

650 TL’ye geçiniyorum, hâlime şükür diyen adamın bu tavrı namus lekesi değildir. Ama HDP ile ittifak olmak, terörist Demirtaş ile kahvaltı hayali kurmak namus lekesidir.

HD(P)KK ilişkilerinizi adam gibi eleştiren %80 engelli vatandaşımızın duruşu Leke şiirindeki gibidir:

“Namus lekesi değil alnımda gördüğünüz,
Vurulmuşum, vurulmuş düşmüşüm güpe gündüz.
Şakağımdaki kansa, o benim gülüşümdür,
Namert sürünmektense, erkekçe ölüşümdür.”

Meral Akşener ve avanesini de şu dizeler en “İYİ” şekilde tarif etmektedir herhâlde?

“Ey gönüllü bayraktar, ey devşirme dölleri!
İleri, biraz daha, biraz daha ileri.
İhanet oyununda, peşrev çekenler bu kez
Bilsinler ki bu toprak, hainleri hiç sevmez!”

PKK’lılara kibarlık, nezaket, teslimiyet, şehit yakınlarına aşağılama, küfür ve hakaret…

İyi sıfatını maske yapıp kötülük saçanlar, sizin için bu devran hep böyle gitmeyecek elbette…"

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...

 

 

"Burası Kürdistan, diyen alçakla niye dalga geçemedin!" ile ilgili etiketler Meral Akşener Kürdistan Yıldıray Çiçek köşe yazarları
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...