Yerli koronavirüs aşısı Turkovac 81 ilde uygulanıyor: Bakanlık "Aşı olmayan kalmasın" duyurusu yaptı

Türkiye'nin yerlik koronavirüs alısı Turkovac 81 ilde uygulanmaya başlandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada şehir hastaneleri ile eğitim ve araştırma hastaneleri başta olmak üzere 81 ilde uygulanmaya başlandığını bildirdi.

Türkiye’de koronavirüse bağlı vaka artışı 100 bin dolaylarında seyrederken, aşılanma oranı henüz istenilen seviyede değil…

Bugüne kadar ülke genelinde 142 milyon 450 bin 791 doz aşı yapıldı.

Bunlardan 57 milyon 507 bin 456’sı birinci, 52 milyon 533 bin 619’u ikinci, 25 milyon 689 bin 64’ü de üçüncü doz aşısını yaptırdı.

EN ÇOK VE EN AZ AŞI YAPTIRILAN İLLER

En çok aşı yaptırılan iller sırasıyla Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa oldu.

En az aşının yapıldığı iller ise yine sırasıyla Şanlıurfa, Batman, Siirt, Diyarbakır, Bingöl, Muş, Mardin, Bitlis, Ağrı ve Elazığ olarak kayıtlara geçti.

TURKOVAC 81 İLDE UYGULANIYOR

Sağlık Bakanlığı, sık sık “Aşı olmayan kalmasın” uyarısını yinelerken, yerli aşı Turkovac ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Buna göre Turkovac'ın 81 ilde uygulanmaya başlandığını bildirildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Turkovac'ın gitmediği il kalmadı. Şehir hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri başta olmak üzere 81 ilimizdeyiz.” ifadesini kullandı.

 

Yerli koronavirüs aşısı Turkovac 81 ilde uygulanıyor: Bakanlık "Aşı olmayan kalmasın" duyurusu yaptı ile ilgili etiketler Sağlık Bakanlığı Fahrettin Koca Turkovac aşı
GÜNÜN VİDEOSU

Evlat nöbetinde bir buluşma daha! Annenin oğluna ilk sorusu duygulandırdı: Aç mısın?

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan ailelere eylemin 996'ncı gününde katılan Mardinli Akdaş çifti, terör örgütü PKK’dan kaçıp güvenlik güçlerine teslim olan oğullarına kavuştu. Anne Gülperi Akdaş, oğluna sarılıp "Aç mısın?" diye sorması duygulandırdı.