Yeniden belde olan Dodurga'da seçim sonuçları belli oldu!

Çankırı'da yeniden belde statüsünü kazanan Dodurga'da seçim heyecanı sona erdi... Sandıklar açıldı ve seçimi resmi olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı adayı AK Partili Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dodurga seçimleri sonrası kutlama mesajı yayınladı.

Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga’da yeniden belde statüsünün kazanılmasının ardından seçim heyecanı yaşandı. 2014 yılında nüfusun azalması sebebi ile belde statüsünün kaldırıldığı Dodurga, yapılan hukuk mücadelesinin ardından yeniden belde statüsü kazandı. Belde statüsünün kazanılmasının ardından belediye başkanlığı ve 3 mahalle muhtarlığı için sandık kuruldu.

Yeniden belde olan Dodurga'da seçim sonuçları belli oldu!

SANDIKLAR AÇILDI

Dodurga’daki bin 411 seçmen, Dodurga İlkokulu, belde yemekhanesi ve sağlık evinde kurulan 6 sandıkta saat 08.00’de oy kullanmaya başladı. Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından oy sandıkları saat 17.00 itibari ile açıldı. Seçimde belediye başkanlığı için AK Parti'den Hasan Hüseyin Kaşıkçı, Demokratik Sol Parti'den Namık Kaya, Demokrasi ve Atılım Partisi'nden Şerafettin Kaplan, Yeniden Refah Partisi'nden Hakan Kuşcu, Memleket Partisi'nden Osman Dede, Saadet Partisi'nden İbrahim Çolak, Adalet Partisi'nden Emine Yayla ve Türkiye Değişim Partisi'nden Kamil Erdoğdu yarıştı.

Yeniden belde olan Dodurga'da seçim sonuçları belli oldu! - Resim : 2

HASAN HÜSEYİN KAŞIKÇI KAZANDI

Sandıkların açılmasının ardından Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga Belde Belediye Başkanlığı seçimini, resmi olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı adayı AK Partili Hasan Hüseyin Kaşıkçı kazandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN KUTLAMA MESAJI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dodurga seçimleri sonrası, "Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, %87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Dodurga halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum." açıklamasını yaptı.

 

Yeniden belde olan Dodurga'da seçim sonuçları belli oldu! ile ilgili etiketler Dodurga seçim Çankırı belde
GÜNÜN VİDEOSU

İETT otobüsünde yangın çıktı: Yanan otobüsü elinde yangın tüpü varken üfleyerek söndürmeye çalıştı

İstanbul Kağıthane'de İETT'ye bağlı halk otobüsünün motor kısmında yangın çıktı. Aracın şoförü yangını üfleyerek söndürmeye çalışınca ortaya ilginç bir manzara çıktı. İşte o anlar...